Jakub Artych
Jakub Artych| 

"Zabijcie ich". Rosyjski poseł wprost o przeciwnikach

Anton Heraszczenko, doradca szefa ukraińskiego MSW, na swoim profilu na X (dawniej Twitter) publikuje wiele materiałów, które pokazują co się dzieje w Rosji. Tym razem poseł partii "Jedna Rosja" zasugerował... zabijanie przeciwników politycznych Rosji. To nie żart.

"Zabijcie ich". Rosyjski poseł wprost o przeciwnikach
"Zabijcie ich". Rosyjski poseł wprost o przeciwnikach (X)

Jak poinformował w sieci Anton Heraszczenko, doradca szefa ukraińskiego MSW, poseł rządzącej w Rosji partii "Jedna Rosja" zasugerował "zabijanie tych, którzy nie chcą nas widzieć i kochać". Miał na myśli tych, którzy krytykują władze w Rosji.

Żyjemy w skomplikowanych czasach i jak mówi między innymi nasz prezydent: możemy to udowodnić jedynie czynami. I przepraszam za moje słowa, ale zabijcie tych, którzy nie chcą was widzieć i kochać - powiedział Rosjanin.

To nie pierwsze takie słowa w tym kraju. Kilka miesięcy temu propagandyści Sołowiew i Simonjan przyznali, że 80 procent osób w kraju głosuje na Władimira Putina, a pozostałe 20 procent to zgnilizna, którą należy odizolować i zniszczyć.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Atak z zaskoczenia na Rosjan. Bradley z USA pojawił się nagle

Partia, którą rządzi Putin

Jedna Rosja to konserwatywna partia, która jest obecnie największym ugrupowaniem politycznym w Federacji Rosyjskiej. Posiada 324 z 450 miejsc w Dumie Państwowej. Od 2012 jej liderem jest Dmitrij Miedwiediew. Z Jednej Rosji wywodzi się także prezydent Władimir Putin.

Polityczne pionki dyktatora chodzą po planszy, jak ten sobie zażyczy. Rosyjscy politycy i kremlowscy propagandyści od początku wojny w Ukrainie prześcigają się w wypowiadaniu zaskakujących haseł i przeróżnych kłamstw.

Według oficjalnych wyników, wybory w 2021 r. wygrała pro-kremlowska partia "Jedna Rosja", z 28 mln głosów (49,8 proc.) oddanych na ich kandydatów.

Zarówno przebieg kampanii wyborczej, manipulacje podczas wyborów w 2021 roku, jak i niedopuszczenie do udziału kandydatów opozycyjnych świadczą o umacnianiu się autorytarnych rządów w Rosji.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić