Zabił 5-letniego Maurycego. Zbysław C. nie trafi do więzienia?

101

Cała Polska żyła w zeszłym roku tragedią, która rozegrała się w Poznaniu. 71-letni Zbysław C. ugodził nożem 5-letniego Maurycego. Mimo szybkiej akcji pogotowia chłopca nie udało się uratować. Radio Poznań informuje, że do sądu trafił wniosek o umorzenie sprawy o zabójstwo dziecka.

Zabił 5-letniego Maurycego. Zbysław C. nie trafi do więzienia?
Zabił 5-letniego Maurycego! Zbysław C. nie trafi do więzienia? (Facebook, YouTube)

18 października 2023 roku około godziny 10 rano na poznańskim Łazarzu doszło to tragedii. 71-letni Zbysław C. zaatakował nożem grupę dzieci w wieku przedszkolnym. 5-letni Maurycy został raniony w klatkę piersiową. Mimo szybkiej akcji pogotowia ratunkowego, chłopca nie udało się uratować.

Zbysław C. został zatrzymany przez przechodniów, którzy byli świadkami zdarzenia. Mężczyzna został aresztowany. Postawiono mu zarzut zabójstwa. Okazuje się, że sprawca potwornej zbrodni może nie spędzić ani jednego dnia w więzieniu.

Prokuratura po skompletowaniu całego materiału dowodowego, z uwagi na wnioski opinii sądowo-psychiatrycznej, skieruje do sądu wniosek o umorzenie postępowania - powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Łukasz Wawrzyniak.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Staranował kradzionym autem witrynę sklepu. Ukradł cukierki za 4 zł

Nie oznacza to, że sprawca zabójstwa 5-letniego chłopca wyjdzie na wolność. Psychiatrzy orzekli, że w momencie ataku mężczyzna był niepoczytalny.

Biegli określili również, że Zbysław C. musi przebywać w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym tytułem środka zabezpieczającego - dodał Wawrzyniak.

O losach Zbysława C. zdecyduje sąd. Wszystko wskazuje jednak na to, że 71-latek zamiast w więzieniu spędzi resztę swoich dni w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym. W tym przypadku sąd będzie musiał umorzyć sprawę zabójstwa.

Zbysław C. nie był wcześniej notowany ani karany. Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu informował, że mężczyzna leczył się neurologicznie. Podczas przesłuchania nie mógł uwierzyć w treść stawianych mu zarzutów. Był zszokowany informacją, że zasztyletował 5-letnie dziecko.

Autor: BAN
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić