Zabił ją rówieśnik. Nauczyciele i koledzy żegnają 17-letnią Natalię

345

"Świat bez Ciebie już nie będzie taki sam". Liceum w Ostrowi Mazowieckiej żegna 17-letnią Natalię. Dziewczyna rozmawiała z przyjaciółką, kiedy wjechał w nie motocykl prowadzony przez ich rówieśnika. Chłopak został zwolniony z aresztu, lokalni mieszkańcy obawiają się samosądu.

Zabił ją rówieśnik. Nauczyciele i koledzy żegnają 17-letnią Natalię
Natalia miała przed sobą całe życie (Facebook)

Koledzy i nauczyciele pożegnali 17-letnią Natalię. Wciąż nie otrząsnęli się po jej nagłej śmierci. "Świat bez Ciebie już nie będzie taki sam" napisano we wzruszającym pożegnaniu. Natalia kochała zwierzęta, zwłaszcza psy, interesowała się też jeździectwem.

Z wielkim smutkiem żegnamy tragicznie zmarłą Natalię, uczennicę klasy II I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej. Rodzinie Natalii składamy najszczersze wyrazy współczucia - przekazali kondolencje pracownicy szkoły i uczniowie.

W żałobie jest również szkoła podstawowa, którą ukończyła Natalia. "Czas jest najlepszym lekarstwem na smutek, a wspomnień nikt nam nie odbierze, zawsze będą z nami" napisano na stronie szkoły w Brudkach Starych, przysyłając wyrazy głębokiego współczucia rodzicom Natalii i jej siostrze Zuzannie. W gminie Wąsewo w której mieszkała Natalia, ogłoszono żałobę w dniach 17-23 lipca.

"Nie ma słów by zareagować. Naprawdę nie ma", "Wyrazy współczucia dla całej rodziny. Dalej nie mogę w to uwierzyć, co się stało", "Kasiu, najszczersze wyrazy współczucia....nikt nie chce wiedzieć , co czuje Matka w takiej chwili" - piszą przyjaciele rodziny.

Natalia i Oliwia siedziały na ławce na poboczu drogi, kiedy wjechał w nie ich rówieśnik na motocyklu. 17-latek jechał zbyt szybko i stracił panowanie nad pojazdem. Natalia zginęła na miejscu, Oliwia trafiła do szpitala w ciężkim stanie. Sprawca wypadku nakręcił potem filmik w karetce, który przesłał znajomym z podpisem: "Tak się kończą balety".

Nastolatek usłyszał zarzut spowodowania umyślnego wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Nie miał uprawnień do prowadzenia motocyklu. Jeśli był pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających, grozi mu do 12 lat więzienia. Nastolatek ma dozór policji, zakaz opuszczania kraju oraz musiał wpłacić poręczenie majątkowe w wysokości 15 tys. zł.

Poręczenie majątkowe w wysokości 15 tys. złotych to jest śmiech. Może ktoś się zastanowi, ile to życie warte... Nie mnie oceniać, ale to śmierć młodziutkiej dziewczyny, uszkodzenie ciała drugiej. Trzeba mieć też na uwadze nieuchronność kary i aspekty wychowania sprawcy. Naprawdę brak słów. Oby nie doszło do samosądu - mówią mieszkańcy gminy w rozmowie z "Faktem".
Autor: DSM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić