aktualizacja 

Zabili zdrajców. Ostatnie nagranie 17-letniego partyzanta

W sobotę większość Europy żyła wydarzeniami w Rosji. Jednak niewiele zmieniło to sytuację Ukrainy, która wciąż znajduje się w ogniu wojny. Nadzwyczajna sytuacja sprawia, że zwykli ludzie stają się nadzwyczajnymi bohaterami. I tak też było w przypadku dwóch 17-letnich chłopców z Berdiańska.

Zabili zdrajców. Ostatnie nagranie 17-letniego partyzanta
Nastolatek nagrał ostatni film w swoim życiu (Twitter)

Ich historię na Twitterze nagłośnił doradca szefa MSW Ukrainy, Anton Heraszczenko.

Wczoraj 24 czerwca w okupowanym czasowo Berdiańsku dwóch chłopców urodzonych w 2006 roku zamordowało dwóch okupantów: miejscowego policjanta-kolaboranta i rosyjskiego okupanta - napisał na Twitterze Heraszczenko.

Dodał, że nastolatkowie zginęli w strzelaninie z policją. Na nagraniu widać jednego z chłopców, Tigrana Oganesyana. Ma przy sobie karabin automatyczny i rękawice taktyczne. Widać, jak upewnia się u swojego kompana, ze zabili przynajmniej dwie osoby.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Konflikt Prigożyn-Putin. Ekspertka możliwym rozwiązaniu
To jest to. To jest śmierć, chłopaki. Żegnajcie! Chwała Ukrainie! - żegna się 17-latek w ostatnim swoim filmie.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zginęli jako prawdziwi Bohaterowie - dodaje Heraszczenko.

Polityk przyznaje, że to smutna codzienność, że w Ukrainie nastolatkowie z bronią w ręku muszą stawiać czoła wrogom w okupowanych miastach.

Ogromna odwaga i jednocześnie ogromna tragedia. Musimy tworzyć lepszy świat dla naszych dzieci - zauważył jeden z internautów.

Pozostali oddawali hołd nastoletnim bohaterom.

486 dzień inwazji na Ukrainę

Kiedy oczy wszystkich zwrócone były na Rosję, gdzie Prigożyn wzniecił bunt i rozpoczął marsz na Moskwę, w Ukrainie żołnierze i cywile nie przestawali walczyć.

Bunt grupy najemników Wagnera nie wpłynie na rosyjską ofensywę wojskową na Ukrainie - powiedział rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

I niestety nie były to słowa rzucone na wiatr. Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy podał w sobotę wieczorem, że siły rosyjskie w ciągu minionych 24 godzin wystrzeliły na Ukrainę 53 rakiety.

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić