aktualizacja 

Zabójca studentki zatrzymany. Ośmiodniowe poszukiwania zakończone

1

Filippo Turetta został zatrzymany przez niemiecką policję pod Lipskiem - informuje agencja ANSA. 22-latek był poszukiwany od ośmiu dni. Jest podejrzany o morderstwo byłej dziewczyny Giulii Cecchettin. Turetta miał zamordować byłą partnerkę ze wściekłości za to, że postanowiła zakończyć ich związek.

Zabójca studentki zatrzymany. Ośmiodniowe poszukiwania zakończone
Ciało 22-letniej Giulii znaleziono dzień przed zatrzymaniem jej byłego chłopaka (Facebook)

Filippo Turetta jest studentem inżynierii, który w ostatnich dniach był poszukiwany przez włoską policję. Służby na Półwyspie Apenińskim wystawiły za nim Europejski Nakaz Aresztowania. 22-latek jest głównym podejrzanym w sprawie o zabójstwo Giulii Cecchettin. Do jego zatrzymania doszło na terenie Niemiec - w pobliżu Lipska.

Filippo Turetta zatrzymany. Ośmiodniowe poszukiwania zakończone

Wcześniej w wąwozie w pobliżu jeziora w północno-wschodnich Włoszech znaleziono ciało Giulii Cecchettin. Znajdowało się na nim wiele ran zadanych nożem, głównie na szyi i głowie. Ich charakter wskazuje na to, że 22-latka broniła się przed swoim oprawcą. Świadczyć mają o tym m.in. obrażenia na rękach.

Turetta jest głównym podejrzanym w sprawie o zabójstwo 22-latki. Młody Włoch miał dokonać zbrodni pod wpływem emocji, gdyż nie potrafił wybaczyć byłej partnerce, że zakończyła ich związek. Do rozstania doszło w sierpniu. Od tego czasu sporadycznie się spotykali i utrzymywali kontakt na stopie przyjacielskiej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zapytaliśmy o PiS. Emerytce zaczęły lecieć łzy

Turetta wkrótce ma zostać wydany włoskim służbom na podstawie międzynarodowego nakazu aresztowania.

Zaginięcie pary 22-latków zgłoszono w poprzednią sobotę (11 listopada). Oboje nie pojawili się na swoich egzaminach na studiach w kolejnych dniach. Giulia w ostatni czwartek miała podejść do obrony pracy inżynierskiej. Wszystko wskazuje, że w tym momencie już nie żyła. Ciało kobiety zostało znalezione w sobotę (18 listopada) w pobliżu jeziora Barcis.

Ojciec zamordowanej Włoszki mówił mediom parę dni temu, że Filippo "nigdy nie pogodził się z tym, że związek się rozpadł". - Ostatnie słowa, jakie mi powiedziała, to: "Papa tato, widzimy się później!" - powiedział we wtorek dziennikarzom zebranym przed komisariatem policji.

Agencja ANSA informuje, że jest to 103. zabójstwo kobiety we Włoszech w tym roku, co budzi niepokój w rządzie, który stara się walczyć z falą przemocy względem płci pięknej. Premier Giorgia Meloni stwierdziła w sobotę, że wiadomość o śmierci Giulii "rozdziera serce".

Z obawą śledziłam kolejne informacje w tej sprawie, aż do ostatniej chwili liczyłam na pozytywny efekt poszukiwań. Odkrycie ciała Giulii to bolesna wiadomość - napisała premier Włoch na Facebooku.

Wcześniejsza przywódczyni opozycyjnej centrolewicowej Partii Demokratycznej Elly Schlein ponowiła swój apel do Meloni, aby współpracowała na rzecz zapobiegania przemocy względem kobiet. - Przynajmniej w walce z rzezią kobiet i dziewcząt odłóżmy na bok konflikt polityczny i spróbujmy zmusić kraj do zrobienia kroku naprzód - powiedziała.

Autor: ŁKU
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić