Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

Zabójstwo Pawła Adamowicza. Szokujące słowa Stefana W.

547
Podziel się:

Sprawa zabójstwa Pawła Adamowicza nadal budzi ogromne emocje. Morderca Stefan W. napisał list, w którym podjął decyzję w kwestii obrońcy z urzędu.

Zabójstwo Pawła Adamowicza. Szokujące słowa Stefana W.
Stefan W. zamordował Pawła Adamowicza (YouTube)

14 stycznia miną 3 lata od zabójstwa Pawła Adamowicza. Do zamachu na jego życie doszło 13 stycznia 2019 roku podczas 27.finału WOŚP. Prezydent przemawiał do gdańszczan ze sceny ustawionej na Targu Węglowym w Gdańsku. Stefan W. wtargnął na nią i kilkukrotnie ugodził Adamowicza nożem. Polityk zmarł następnego dnia w szpitalu.

TVN24 poinformowało o nowych faktach w sprawie. Stefan W. poinformował właśnie swojego adwokata o zakończeniu współpracy. Morderca miał napisać w liście, że był zadowolony z obrony, ale uznał, że sprawa jest prosta i nie potrzebuje dłużej jego usług. Marcin Lipski reprezentował go nieprzerwanie od jesieni 2020 roku.

Otrzymałem od oskarżonego list, z którego wynika, iż wprawdzie jest on zadowolony z dotychczasowej obrony jego osoby, jednakże uznaje, że jego sprawa jest sprawą prostą i nie widzi potrzeby, aby musiał być na etapie postępowania sądowego reprezentowany przez obrońcę z wyboru - powiedział TVN24 adwokat Marcin Lipski.

Adwokat nie ukrywał zdziwienia decyzją swojego klienta. Marcin Lipski przyznał w rozmowie z TVN24, że widział się ze Stefanem W. jeszcze pod koniec ubiegłego roku i nic nie wskazywało na podjęcie przez niego takowej decyzji. Mecenas dodał również, że jego były klient ma poważne problemy ze zdrowiem psychicznym, co wpływa na jego decyzyjność.

Widziałem się z oskarżonym pod koniec roku, nic na to nie wskazywało. Oskarżony ma poważne problemy ze zdrowiem psychicznym, logicznym myśleniem, z podejmowaniem racjonalnych decyzji. Nie do końca zna wagę swoich czynów i tego, co robi - przyznał mecenas w rozmowie z TVN24.
Zobacz także: Polityk PiS zaskakująco o Pegasusie. „Widać wyraźnie, że jest coś na rzeczy”
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(547)
Marlena
5 miesięcy temu
Tylko idioci wierzą, że tam doszło do zabójstwa, wszystko jest widoczne podczas odliczania światełka do nieba na scenie….
WaWa
5 miesięcy temu
Wesoła wdówka wyszła na tym najlepiej!
aaaa
5 miesięcy temu
Kulczyk zmarł na CIECH a adamowicz na mieszkanka lub za nardzio kroik owsiaka ale ogólnie to wina TVP.
mama
5 miesięcy temu
Dzięki śmierci męża Adamowiczowa jest dziś w europarlamencie.
Sebastian
5 miesięcy temu
Jak można tak długo trzymać człowieka w areszcie śledczym ?? Toż to chory kraj.
Wina covid
5 miesięcy temu
A czy Stefan zaszczepiony ?
Tragederia
5 miesięcy temu
No I adamowicz zginął nie poznając ile tak naprawdę ma mieszkań
Stefano
5 miesięcy temu
wysoki sondzie w ostatnim słowie poprosze o wizytę na kongresie peło oraz zestaw noży a ochrona niech wyjdzie na papierosa
Mmmmmmmm
5 miesięcy temu
Przecierz wszystko jasne zabił na oczach ludzi i czemu to tyle trwa prosta sprawa to pis mataczy żeby ciemny lud nie dowiedział sie prawdy kto go podpuszczał łacznie z telewizją Kurskiego
Mężczyzna z r...
5 miesięcy temu
Stefan, co robiłeś w nocy z 16/17 lipca 2010r. Czy bywałeś w Sopocie.
8787
5 miesięcy temu
A lekarze co go niby reanimowali jeszcze żyją?
Jaro
5 miesięcy temu
Pozdrawiamy Pana Prezydenta Adamowicza = pozdrowienia wysyłamy do Bazylei gdzie obecnie Pan Prezydent wypoczywa.
ghjkl
5 miesięcy temu
No cóż, pan mecenas nawet po zwolnieniu, trwa przy obranej linii obrony, jakoby oskarżony nie był w pełni władz umysłowych i miał problemy z logicznym i racjonalnym myśleniem . . . czyżby liczył na to, że jego były klient zmieni zdanie ? Przecież podano do publicznej wiadomości, że pan morderca był niemal przez trzy lata obserwowany i badany pod kątem zdrowia psychicznego, i z tego co na koniec eksperci od głowy ustalili i ogłosili: był i jest zdrowy psychicznie !! A o tym, że jest normalny i problemów z głową nie ma świadczy jego decyzja o zwolnieniu obrońcy z wyboru ; skoro teoria o chorobie psychicznej upadła , nie ma sensu ładować kasy w prywatnego prawnika bo za wiele dla niego nie utarguje przed Sądem, a państwo w takiej sytuacji musi mu zafundować obrońcę z urzędu . . . .
Kowalski
5 miesięcy temu
przecież sam pewnie Zero go wybroni swoimi ludźmi bo to ich człowiek i swoich trzeba bronić za wszelką cenę przed aresztem dymisjami i procesami o to chodzi w całej reformie sądownictwa aby swoimi obsadzić i bronić swoich umarzając postepowania albo wydając dla nich korzystne wyroki zgodne z polityką partii
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić