Zanim dzieci i turyści ruszą w trasę, autokary oraz ich kierowcy zostaną dokładnie sprawdzeni. Od 26 czerwca startuje ogólnopolska akcja "Bezpieczne Wakacje", w ramach której policja i Inspekcja Transportu Drogowego będą kontrolować pojazdy, ich wyposażenie oraz stan techniczny.
Szczególną uwagę służby zwrócą na autokary przewożące dzieci i młodzież na letni wypoczynek. Rodzice i organizatorzy wyjazdów, podobnie jak w poprzednich latach, będą mogli zgłosić pojazd do kontroli jeszcze przed rozpoczęciem podróży.
Rodzice oraz organizatorzy kolonii i wycieczek będą mogli, jak co roku, zgłosić autobus do kontroli jeszcze przed wyjazdem. Dzięki temu można wcześniej wykryć ewentualne usterki i zwiększyć bezpieczeństwo podróżujących.
Kontrolom podlegać będą jednak nie tylko autokary. Szczegóły w nagraniu.
Absolwentka filologii polskiej, której największą pasją są słowa. Od 2018 roku pracowałam jako copywriterka. Od 2024 roku związana z o2.pl. Kiedy nie piszę, chętnie sięgam po książki, bo to nie tylko świetny sposób na relaks, ale i rozwijanie wyobraźni. Żaden temat nie jest dla mnie niważny — wierzę, że każdy zasługuje na uwagę i warto mu się przyjrzeć z otwartością. Napisz do mnie anna.wajs-wiejacka@grupawp.pl.