o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EKO
|

Żaden papież tego nie zrobił. Franciszek stawia jeden warunek

17
Podziel się

Papież Franciszek zadeklarował, że chętnie spotkałby się z wiernymi z Korei Północnej. Lider Kościoła katolickiego nie po raz pierwszy wyraził taką chęć. Jednocześnie postawił warunek, którego spełnienie zależy od dobrej woli Kim Dzong Una.

Żaden papież tego nie zrobił. Franciszek stawia jeden warunek
Papież Franciszek wyraził chęć przyjazdu do Korei Północnej. Postawił jednak warunek. (Getty Images)
bErjiJkR

Jak podaje południowokoreańska agencja informacyjna Yonhap, papież przedstawił swój pomysł w trakcie spotkania z Lazarusem You Heung-sikiem. To duchowny rzymskokatolicki i zarazem biskup Daejeon w Korei Południowej. Franciszek ugościł go w Watykanie.

W trakcie rozmowy z biskupem papież Franciszek przyznał, że chciałby odbyć pielgrzymkę do Korei Północnej. Jak wyjaśnił, ogromnie współczuje Koreańczykom tego, że w wyniku wojny domowej kraj został podzielony, a oni sami – niejednokrotnie rozdzieleni z bliskimi.

Koreańczycy cierpią ból życia w separacji od 70 lat – podkreślił papież Franciszek.
bErjiJkT
Zobacz także: Zobacz też: Papież do Irakijczyków. Przejmujące słowa Franciszka
bErjiJkZ

Papież Franciszek chętnie odwiedzi Koreę Północną, ale stawia warunek. Lider Kościoła katolickiego zrobi to, jeżeli otrzyma oficjalne zaproszenie od władz kraju. Wszystko zależy więc od Kim Dzong Una, ponieważ tak kluczowa decyzja nie może zapaść bez jego zgody.

To nie pierwszy raz, gdy papież Franciszek wyraża chęć przyjazdu do Korei Północnej. Lider Kościoła Katolickiego mówił o tym otwarcie m.in. przy okazji pielgrzymki do Korei Południowej w dniach od 14 do 18 sierpnia 2014 roku.

W trakcie pielgrzymki Mun Dze In, prezydent Korei Południowej, przekazał papieżowi Franciszkowi zaproszenie od Kim Dzong Una. Lider Kościoła katolickiego odniósł się do tego pomysłu z entuzjazmem, jednocześnie zaznaczając, że przyjedzie do Korei Północnej, gdy otrzyma oficjalne pismo.

bErjiJla

Żaden papież nie odwiedził nigdy Korei Północnej, jednego z najbardziej zamkniętych krajów świata. Kiedyś zaproszono Jana Pawła II, ale do wizyty ostatecznie nie doszło.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErjiJlu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(17)
pawel
3 miesiące temu
będzie składać kwiaty i odwali pokłon przed pomnikami Kimów - dla niego to nic nowego - Psalm 115
pawel
3 miesiące temu
i co im powie ? nie mam żony ani dzieci bo nie czytałem 1 list do Tymoteusza 3 rozdział
Mic
3 miesiące temu
"Zrabowane a wolność człowieka"dokumentalny film dostępne w internecie pokazuje całą prawdę na temat organizacji kościelnych
bErjiJlv
rte
3 miesiące temu
Co Jezus powiedział na temat noszenia tytułu ojciec ? Ewangelia Mateusza rozdział 23 wersety od 1 do 12 „Wtedy Jezus przemówił do tłumów i do swoich uczniów: 2 „Na miejscu Mojżesza usadowili się uczeni w piśmie i faryzeusze. 3 Dlatego czyńcie wszystko, co wam mówią, ale nie naśladujcie tego, co robią, bo mówią, ale sami tak nie postępują. 4 Wiążą wielkie ciężary i wkładają je ludziom na barki, a sami nie chcą ich nawet ruszyć palcem. 5 Wszystko, co robią, robią po to, żeby ich ludzie widzieli. Poszerzają pudełeczka z fragmentami Pism, noszone dla ochrony, i wydłużają frędzle na swoich szatach. 6 Lubią najzaszczytniejsze miejsca na ucztach, pierwsze siedzenia w synagogach 7 i pozdrowienia na rynkach. Lubią też, gdy ludzie tytułują ich Rabbi. 8 Ale wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, bo macie jednego Nauczyciela, a wy wszyscy jesteście braćmi. 9 I nikogo na ziemi nie tytułujcie ojcem, bo macie jednego Ojca — tego w niebie. 10 Ani nie pozwalajcie nazywać się mistrzami, bo macie jednego Mistrza — Chrystusa. 11 Największy wśród was ma być waszym sługą. 12 Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniży, będzie wywyższony.”
asdf
3 miesiące temu
nie pomoże to iluminatom wziąć ich pod bucior w ramach ich chorej wersji "jedna religia".
teraz
3 miesiące temu
Budda nie żyje. Konfucjusz nie żyje. Został tylko Papież.
Paul86
3 miesiące temu
Zagraniczne delegacje w Korei Północnej widzą to co tamtejsza władza chce im pokazać.
CNNNC
3 miesiące temu
Chce tam wprowadzic masowe szczepienia z blogoslawienstwem Bila Gatesa
Jan 64
3 miesiące temu
Cały ŚWIAT jest zaniepokojony stanem demokracji w Polsce kim jesteśmy że wszyscy tylko o Polakach myślą
Abra
3 miesiące temu
Czytając nagłówek pomyślałam , że bzyknął kogoś...
facio
3 miesiące temu
Ten starszy pan ma sporo na sumieniu. On ma tego świadomość, dlatego chodzi taki smutny.
pawel
3 miesiące temu
a o celibacie nic nie gadał ??? - 1 list do Tymoteusza 3 rozdział
A tymczasem
3 miesiące temu
Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście zajmie się sprawą... słów papieża Franciszka. Cytat ze słów Ojca Świętego dwóch mężczyzn umieściło na transparencie. Te, zdaniem niektórych, mogły obrazić czyjeś uczucia religijne.
bErjiJln
Mohandys
3 miesiące temu
Klechy przez całe stulecia pchali się tam gdzie ich nie chciano i nie chcą. Wojny i zniszczenia to tylko w imię swoich sekciarskich religii
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić