Zadowolony Morawiecki. Tego się nie spodziewał. "Dziękuję za zaproszenie"

447

Burmistrz Ursynowa podziękował Mateuszowi Morawieckiemu za zaproszenie na otwarcie tunelu POW w jego dzielnicy, które... nie dotarło. W opublikowanym w mediach społecznościowym filmie Robert Kempa wspomniał także o sporym opóźnieniu w budowie oraz zadedykował premierowi piosenkę.

Zadowolony Morawiecki. Tego się nie spodziewał. "Dziękuję za zaproszenie"
Burmistrz Ursynowa zwrócił się do premiera (PAP, YouTube)

W poniedziałek w warszawskiej dzielnicy Ursynów odbyło się uroczyste otwarcie tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy - obecnie najdłuższego tunelu w Polsce. Wydarzenie było transmitowane przez państwową telewizję, a dumną przemowę wygłosił sam Mateusz Morawiecki.

Dawniej byłoby jasne, że większość z tych środków pochodzi z funduszów europejskich (...). Dziś z dumą mogę powiedzieć, że większość, 2/3 tych środków, pochodzi z budżetu państwa polskiego (...). To coś, co daje dobrą perspektywę na przyszłość - mówił szef rządu.

Na uroczystości zabrakło jednak prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego oraz burmistrza Ursynowa Roberta Kempy. Rzecznik rządu tłumaczył brak zaproszenia dla władz miasta faktem, że inwestycja była realizowana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, a nie przez miasto.

Burmistrz Ursynowa "strollował" premiera

Robert Kempa nie pozostawił tej sytuacji bez komentarza. Jeszcze przed oficjalnym otwarciem tunelu opublikował na Facebooku wideo o ironicznym charakterze, skierowane do premiera. 0 Kilka słów do premiera, który ponownie będzie przypisywał swojej administracji "sukces" budowy tunelu POW - napisał pod filmem.

W nagraniu burmistrz podziękował szefowi rządu za zaproszenie, które "nie dotarło". Wyraził także zadowolenie z zakończenia budowy POW, ale jednocześnie wypomniał, że towarzyszyło jej półtoraroczne opóźnienie. Dało się ono mocno we znaki mieszkańcom dzielnicy oraz jej władzom, którzy byli zmuszeni do zmiany planów budowy parku linearnego nad tunelem - podaje portal haloursynow.pl.

Kempa wyraził także nadzieję, że rząd dotrzyma obietnicy i dostarczy filtry spalin. - Przypominamy się w temacie filtrów, które obiecywali zarówno Patryk Jaki w kampanii w 2018 roku, jaki i minister Adamczyk - burmistrz powiedział na nagraniu.

Na zakończenie filmu pokazano zdjęcia zakończonej inwestycji, a w tle puszczona została specjalna piosenka "z taką delikatną dedykacją" - skomentował Kempa. Tekst utworu "Come out" Elli Joy Meir jest dość sugestywny, mówi m.in. o współpracy i dążeniu do jedności. "Ile czasu zajmie ci, by dostrzec, że jest tu miejsce dla nas obu?" - śpiewa artystka.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Najdłuższy tunel w Polsce już otwarty. Robi wrażenie! „Jest ulga”
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić