Aldona Brauła
Aldona Brauła| 
aktualizacja 

17-letni syn zamordował matkę. Sądowej rozprawy nie dożył. Makabra na Wyspach

126

17-letni Rowan brutalnie zamordował swoją własną matkę. Nastolatek dźgnął ją nożem aż 118 razy. Po wszystkim zadzwonił na policję i kazał przynieść torbę na zwłoki. Chłopak w niewyjaśnionych okolicznościach zginął w areszcie.

17-letni syn zamordował matkę. Sądowej rozprawy nie dożył. Makabra na Wyspach
Rowan i Joanna Thompson.

Do zdarzenia doszło w lipcu we wsi Habledon w Wielkiej Brytanii. 17-letni Rowan Thompson brutalnie zamordował swoją matkę Joannę Thompson. Niedługo później sam zginął, a okoliczności obu zdarzeń wciąż nie są wyjaśnione.

Z ustaleń policji wynika, że 50-latka koło południa wróciła do domu. Jej nastoletni syn rzucił się na nią i zaczął ją dusić. Kiedy straciła przytomność, wziął nóż kuchenny i zaczął ją dźgać. Kobieta została ugodzona aż 118 razy - 38 razy w głowę, 64 razy w szyję i 16 razy w ramiona.

Dźgnął matkę 118 razy

Po wszystkim 17-latek zadzwonił na policję i powiedział, że właśnie zabił swoją matkę. Dodał, że aby mieć pewność, że nie oddycha, zaczął ją dźgać różnymi nożami. Nakazał policji wziąć worek na ciało. 

Zobacz także: Strajk Kobiet. Dom Kaczyńskiego jak twierdza. Trzaskowski dosadnie o działaniach policji

Funkcjonariusz policji, który pojechał wtedy na miejsce zbrodni, powiedział, że Rowan był bardzo spokojny i opanowany. Nastolatek "wydawał się bardziej zaniepokojony swoim kotem". Do wszystkiego się przyznał i opowiedział co zrobił. Nie wyjawił jednak motywu zbrodni.

Ustalono, że Rowan odwiedzał wtedy swoją matkę. Kilka tygodni wcześniej wyprowadził się w do swojego ojca, z czego Joanna nie była zadowolona. Matka i syn mieli się o to często kłócić. 17-latek był wcześniej przyjęty do szpitala psychiatrycznego po próbie samobójczej. Miał depresję i problemy z tożsamością płciową - określał się jako osoba niebinarna.

Rowan miał stanąć przed sądem w Winchester 7 października tego roku. Ale nastolatek został znaleziony martwy kilka dni wcześniej. Prawdopodobnie popełnił samobójstwo, ale okoliczności zdarzenia nie są jasne.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić