Zaginęła w 1992 roku, uznano ją za zmarłą. Teraz została odnaleziona żywa

28

W 1992 roku Patricia Kopta zaginęła w tajemniczych okolicznościach. Przez kolejne lata bliscy nie zdawali sobie sprawy, co się z nią dzieje. Nieoczekiwanie 31 lat później okazało się, że jest cała i bezpieczna, ale... ponad 300 kilometrów od rodzinnego domu.

Zaginęła w 1992 roku, uznano ją za zmarłą. Teraz została odnaleziona żywa
Patricia Kopta zaginęła w 1992 roku. Miała wtedy 52 lata (kadr z telewizji CBS)

Jak informuje New York Post, w chwili zaginięcia Patricia Kopta mieszkała w stanie Pensylwania. Miała wówczas 52 lata. Jej rodzeństwo zgłosiło sprawę na policję, jednak mimo starań bliskich i funkcjonariuszy Amerykanki nie udało się odnaleźć.

Zaginęła bez wieści. Znaleziono ją ponad 30 lat później

Rodzeństwo i mąż zaginionej 52-latki z czasem utraciło nadzieję na to, że znajdzie ją żywą. Zdecydowało się nawet uznać żonę i siostrę za zaginioną. Ona sama tymczasem w 1999 roku przyjechała do Portoryko i zgłosiła się do ośrodka opieki dla dorosłych. Twierdziła, że pochodzi z Europy.

Z czasem Patricia Kopta zaczęła chorować na demencję. Ponieważ pracownik socjalny nie był w stanie ustalić ze starszą panią pewnych szczegółów z jej życia, postanowił zwrócić się o pomoc do Interpolu. Liczył, że w ten sposób dotrze do krewnych podopiecznej, a oni udzielą mu niezbędnych informacji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Tajemnicze zaginięcie pierścienia. Odnalazł się prawie 50 lat później

Dzięki pracy funkcjonariuszy Interpolu udało się dotrzeć do rodziny zaginionej mieszkanki Pittsburgha. Jej tożsamość została również potwierdzona dzięki badaniom DNA. Mężczyzna przyznał, że żona borykała się z problemami psychicznymi i prawdopodobnie dlatego postanowiła nieoczekiwanie porzucić dotychczasowe życie.

Głos na temat odnalezienia Amerykanki zabrał także jej brat. Jak przyznał, czuje ogromną ulgę i szczęście, że siostra żyje i znajduje się pod dobrą opieką. Te uczucia podzielają pozostali członkowie rodziny.

To było dla nas wszystkich trudne, ponieważ moja matka, jej siostra i ja ciągle się o nią martwiliśmy. Jesteśmy bardzo szczęśliwi i mam nadzieję, że uda mi się ją zobaczyć – cieszył się brat odnalezionej kobiety (New York Post).
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić