Zajrzeli do pojemników na przyprawy. Nie zgadniesz, co było w środku

1

Szokujące odkrycie na lotnisku w mieście Dżedda w zachodniej części Arabii Saudyjskiej. W trakcie kontroli celnicy zajrzeli do pojemników, w których miały znajdować się przyprawy. W rzeczywistości ukryto tam 1,8 milionów tabletek z amfetaminą.

Zajrzeli do pojemników na przyprawy. Nie zgadniesz, co było w środku
W pojemnikach na przyprawy znajdowało się coś jeszcze – 1,8 mln tabletek amfetaminy (zdjęcie ilustracyjne) (Getty Images)

Udaremnienie przemytu potwierdził rzecznik Generalnej Dyrekcji Kontroli Narkotyków. W oświadczeniu wydanym dla mediów podał, że w toku śledztwa dokonano już pierwszych aresztowań.

Próba przemytu udaremniona. Zabezpieczono 1,8 mln tabletek amfetaminy

Jak podaje Al Arabiya, służby ustaliły, kto miał odebrać przemycane narkotyki. W konsekwencji aresztowano dwóch obywateli Syrii, których oddano do dyspozycji prokuratury.

Dwaj mieszkańcy Syrii, którzy byli zamierzonymi odbiorcami narkotyków, zostali aresztowani w Dżeddzie – poinformował rzecznik Generalnej Dyrekcji Kontroli Narkotyków (Al Arabiya).
Zobacz także: Zobacz też: Gigantyczne muszle małży. Udaremnili rekordowy połów zagrożonego gatunku

Służby Arabii Saudyjskiej nie działały w pojedynkę. Rzecznik Generalnej Dyrekcji Kontroli Narkotyków podkreśla, że powodzenie operacji było możliwe dzięki funkcjonariuszy wsparciu kuwejckiej agencji antynarkotykowej.

To nie pierwsza tak spektakularna próba przemytu, do której doszło w Arabii Saudyjskiej. Tylko w ubiegłym tygodniu służy zabezpieczyły aż pięć milionów pigułek amfetaminy, schowanych w pojemniku z winogronami.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić