o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
SSŃ
|

Seks po szczepieniu? Rosyjski wiceminister zdrowia nie ma wątpliwości

Podziel się

Zakaz seksu dla zaszczepionych? Rosyjski urzędnik służby zdrowia ogłosił właśnie, że osoby zaszczepione przeciwko COVID-19 powinny unikać stosunków seksualnych co najmniej przez trzy dni od przyjęcia dawki.

Seks po szczepieniu? Rosyjski wiceminister zdrowia nie ma wątpliwości
Rosyjski urzędnik zdrowia zaleca unikanie seksu po szczepieniu. (Getty Images, Mikhail Svetlov)
bEEuTSol

Wiceminister zdrowia w obwodzie saratowskim dr Denis Graifer powiedział, że powinno się unikać "zwiększonego stresu fizycznego" przez trzy dni po zaszczepieniu, w tym uprawiania seksu. Rosjanom kazano też unikać wódki, palenia papierosów i odwiedzania saun po zaszczepieniu.

Rosyjski wicemister zdrowia zaleca zaszczepionym unikanie seksu

Wierzę, i wszyscy o tym wiedzą, że seks jest czynnością bardzo energochłonną. Ostrzegamy więc osoby, które zostały zaszczepione, że zwiększona aktywność fizyczna, w tym uprawianie seksu, nie jest zalecana - powiedział dr Graifer na konferencji prasowej, cytowany przez "RIA Novosti".
bEEuTSon

Minister zdrowia reaguje: "To przesada"

Graifer – zarówno wykwalifikowany lekarz, jak i polityk – został skrytykowany w rosyjskich mediach państwowych przez wysokiego urzędnika medycznego, który uznał go za "młodszego kolegę", który przesadził z zakazem seksu.

bEEuTSot

- Możesz to zrobić, po prostu rób to ostrożnie – powiedział minister zdrowia regionu Saratowa Oleg Kostin, odnosząc się do seksu po szczepionkach. Rosjanie powinni "mieć zdrowy rozsądek i nie przesadzać" – dodał w nagraniu, udostępnionym w mediach społecznościowych.

Warto przypomnieć, że wcześniej rosyjskim sportowcom podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio oficjalnie zabroniono uprawiania seksu, aby uniknąć rozprzestrzeniania się zakażenia koronawirusem.

Rosja ma jeden z najniższych wskaźników szczepień na świecie, z zaledwie 13 proc. osób w pełni zaszczepionymi, w porównaniu do średniej europejskiej wynoszącej 30 proc.

bEEuTSou
Zobacz także: Wariant delta. Czy czeka nas kolejny lockdown?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEuTSoO
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić