aktualizacja 

Zakażone Omikronem małżeństwo okłamało władze? Narazili prawie 90 osób

34

W Korei Południowej wykryto pierwsze przypadki nowego wariantu koronawirusa Omikron. Zakażone małżeństwo wróciło z Nigerii. Pastor i jego żona okłamali władze i narazili na infekcję niemal... 90 osób.

Zakażone Omikronem małżeństwo okłamało władze? Narazili prawie 90 osób
Małżeństwo zakażone Omikronem okłamało władze (PAP)

Koreański pastor i jego żona wrócili z Nigerii do Korei Południowej 24 listopada. Następnego dnia wykryto u nich infekcję SARS-CoV2. Okazało się, że są zakażeni nowym wariantem Omikron.

Małżeństwo okłamało władze, twierdząc, że wrócili z lotniska specjalną taksówką przystosowaną do kwarantanny. Tak naprawdę do domu miał odwieźć ich znajomy, który jest obywatelem Uzbekistanu.

Pastor i jego żona zarazili Omikronem znajomego

Mężczyzna przez kolejne 6 dni poruszał się bez ograniczeń. Ustalono, że miał kontakt z 87 osobami, w tym z rodziną, znajomymi i kolegami z pracy, narażając ich na infekcję. Później u mężczyzny potwierdzono zakażenie Omikronem.

Agencja Yonhap informuje, że trwa w tej sprawie dochodzenie epidemiologiczne. Infekcję Omikronem podejrzewa się u żony i teściowej obywatela Uzbekistanu.

Pastor i jego żona mogą zostać oskarżeni o złamanie ustawy o zapobieganiu chorobom zakaźnym. Przez to, że skłamali, ich znajomy nie został zaliczony do osób, z którymi mieli bliskie kontakty.

W czwartek w Korei Południowej odnotowano kolejny rekord zakażeń koronawirusem. Potwierdzono 5266 nowych zachorowań na COVID-19.

Zobacz także: Dobre wieści ws. szczepionek i mutacji Omikron? Ekspertka tłumaczy

Autor: NB
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić