aktualizacja 

Zamieścił wymowne zdjęcie Trumpa z Dudą. I ostrzega przed atakiem Rosji

Nie milkną echa słów, które wypowiedział w sobotę na wyborczym wiecu Donald Trump. Chodzi o zachęcanie Rosji do ataku na niektóre państwa NATO. Teraz do sprawy odniósł się generał Mirosław Różański. Senator RP i uznany oficer Wojska Polskiego zamieścił zdjęcie Trumpa z Andrzejem Dudą.

Zamieścił wymowne zdjęcie Trumpa z Dudą. I ostrzega przed atakiem Rosji
Generał Mirosław Różański ostrzega po słowach Donalda Trumpa ws. NATO (wikipedia, Ralf Lotys)

Przypomnijmy, że były prezydent Stanów Zjednoczonych zachęcał Rosję do ataku na państwa NATO. Chodziło mu o te, które według Donalda Trumpa nie wypełniają sojuszniczej umowy i nie przeznaczają 2 procent PKB na obronność.

Nie, nie będę was chronił. Właściwie zachęcałbym ich (Rosję), żeby zrobili z wami, co chcą. Musisz zapłacić - stwierdził Donald Trump.

W odpowiedzi na tę wypowiedź generał Mirosław Różański zamieścił na platformie X wpis. Przestrzega w nim przed hurraoptymizmem i przed zapewnieniami USA, że w razie ewentualnej agresji Rosji na Polskę Sojusz Północnoatlantycki pośpieszy nam z pomocą. Co napisał były szef polskiej armii i wzięty oficer NATO?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nawet 8 tys. zł dla małżeństw z długim stażem. Co na to Polacy?

Generał Mirosław Różański to były dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych Wojska Polskiego, a dziś Senator RP z Polski 2050. Uznany i ceniony także w NATO specjalista.

Przestrzegam tych, którzy uznają, że wydając na bezpieczeństwo 3.1 procent PKB możemy uznać, że słowa Trumpa o Rosji nas nie dotyczą - napisał oficer.

Ale to nie wszystko, bo wpis opatrzył bardzo wymownym zdjęciem. Są na nim Donald Trump oraz Andrzej Duda. Polski prezydent wspierał milionera, gdy ten był głową państwa w USA, a jeszcze niedawno chwalił go w mediach i zapewniał, że wygrana Trumpa w jesiennych wyborach nie będzie stanowiła zagrożenia dla Polski.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Na zdjęciu widzimy Dudę z Trumpem podczas jednego ze spotkań. Obaj politycy mają podniesione w górę kciuki. Polski prezydent nie krył nigdy sympatii dla byłego przywódcy Stanów Zjednoczonych. Wyraził to podczas ostatniej wizyty w Afryce, zagadnięty przez dziennikarzy o Trumpa.

- Jeżeli ja jakąś obietnicę od prezydenta Donalda Trumpa otrzymałem, jeżeli mi prezydent Donald Trump coś obiecał, to było to dotrzymane. Mogę powiedzieć tak, prezydent Trump dotrzymuje danego słowa. Jeżeli coś mówi, to traktuje to poważnie - mówił niedawno Andrzej Duda o kandydacie w amerykańskich wyborach.

Wypomniał mu te słowa Donald Tusk, wzywając głowę państwa do zwołania Rady Gabinetowej po słowach Donalda Trumpa ws. NATO. I po otwartej zachęcie dla Rosjan, by zaatakowali naszych sojuszników.

Autor: BAN
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić