Zamieszki w Mielcu. Starcie Polaków i Romów. Auto wjechało w ludzi

148

W niedzielę w Mielcu (woj. podkarpackie) wybuchła awantura między Polakami a Romami. Podczas zamieszek samochód celowo wjechał w grupę mężczyzn. Sytuacja uspokoiła się dopiero gdy na miejsce przyjechała policja.

Zamieszki w Mielcu. Starcie Polaków i Romów. Auto wjechało w ludzi
Starcia Polaków z Romami w Mielcu (YouTube)

W niedzielę wieczorem na Miasteczku Młodego Robotnika w Mielcu (woj. podkarpackie) doszło do starcia Polaków z Romami. Media społecznościowe obiegły nagrania z bijatyki.

Jak podaje portal hej.mielec.pl, kilkudziesięciu Romów było uzbrojonych w pałki. W trakcie zamieszek samochód osobowy celowo wjechał w grupę młodych mężczyzn. Świadkowie twierdzili, że za kierownicą siedziała osoba narodowości romskiej. Potwierdziła to policja.

Zidentyfikowaliśmy już jego tożsamość i przesłuchaliśmy go w charakterze świadka. Złożył on już wyjaśnienia - powiedziała WP asp. Urszula Chmura, rzeczniczka KPP w Mielcu.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Bijatyka Polaków i Romów. Interweniowała policja

Sytuacja została opanowana dopiero gdy na miejsce przyjechali policjanci wyposażeni w gaz i broń gładkolufową. Osiedle zostało zamknięte, a na miejsce skierowano również patrole z sąsiadujących powiatów i z Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji.

Dwie strony konfliktu dążyły do konfrontacji. Dzięki naszej szybkiej reakcji udało się to na szczęście opanować i w zdarzeniu nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń - przekazała WP rzeczniczka policji.

Policja wyjaśnia okoliczności zamieszek. Wszczęto dochodzenie w sprawie nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych. Portal hej.mielec.pl przypomina, że kilka tygodni temu na Górze Cyranowskiej doszło do bójki nastolatków narodowości polskiej i romskiej. Na murach w Mielcu pojawiły się potem hasła wymierzone w Romów.

Zobacz także: W Polsce drożej niż za granicą? Burmistrz Mielna: u nas obiad za 11 zł

Autor: NB
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić