o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
NB
|

Zamieszki w Mielcu. Starcie Polaków i Romów. Auto wjechało w ludzi

75
Podziel się

W niedzielę w Mielcu (woj. podkarpackie) wybuchła awantura między Polakami a Romami. Podczas zamieszek samochód celowo wjechał w grupę mężczyzn. Sytuacja uspokoiła się dopiero gdy na miejsce przyjechała policja.

Zamieszki w Mielcu. Starcie Polaków i Romów. Auto wjechało w ludzi
Starcia Polaków z Romami w Mielcu (YouTube)
bECEHvOZ

W niedzielę wieczorem na Miasteczku Młodego Robotnika w Mielcu (woj. podkarpackie) doszło do starcia Polaków z Romami. Media społecznościowe obiegły nagrania z bijatyki.

bECEHvPb

Jak podaje portal hej.mielec.pl, kilkudziesięciu Romów było uzbrojonych w pałki. W trakcie zamieszek samochód osobowy celowo wjechał w grupę młodych mężczyzn. Świadkowie twierdzili, że za kierownicą siedziała osoba narodowości romskiej. Potwierdziła to policja.

Zidentyfikowaliśmy już jego tożsamość i przesłuchaliśmy go w charakterze świadka. Złożył on już wyjaśnienia - powiedziała WP asp. Urszula Chmura, rzeczniczka KPP w Mielcu.
bECEHvPh

Bijatyka Polaków i Romów. Interweniowała policja

Sytuacja została opanowana dopiero gdy na miejsce przyjechali policjanci wyposażeni w gaz i broń gładkolufową. Osiedle zostało zamknięte, a na miejsce skierowano również patrole z sąsiadujących powiatów i z Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji.

Dwie strony konfliktu dążyły do konfrontacji. Dzięki naszej szybkiej reakcji udało się to na szczęście opanować i w zdarzeniu nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń - przekazała WP rzeczniczka policji.
bECEHvPi

Policja wyjaśnia okoliczności zamieszek. Wszczęto dochodzenie w sprawie nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych. Portal hej.mielec.pl przypomina, że kilka tygodni temu na Górze Cyranowskiej doszło do bójki nastolatków narodowości polskiej i romskiej. Na murach w Mielcu pojawiły się potem hasła wymierzone w Romów.

Zobacz także: W Polsce drożej niż za granicą? Burmistrz Mielna: u nas obiad za 11 zł

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECEHvPC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(75)
Naczelny
2 miesiące temu
Mam 41 lat pamiętam lata koło 90 Mława stadion podobna sytuacja tam Cygan rozjechał dziecko i matkę i policjanta wtedy doszło do zamieszek było grubo
Miki
3 miesiące temu
MIELCZANIE, nagrywajcie wszystkie incydenty i wrzucajcie do internetu, to bardzo ważne, żeby wszystko dokumentować i móc później rozliczyć bezczynność urzędniczą. Bez dowodów kończy się to potem wymianami typu "Cyganie napadli". "Nie, to Polacy napadli" i ułatwia samorządowej patologii zamiatanie tego pod dywan a nawet prześladowanie pokrzywdzonych, jak np. matki pobitego dziecka.
Miki
3 miesiące temu
MIELCZANIE, nagrywajcie wszystkie incydenty i wrzucajcie do internetu, to bardzo ważne, żeby wszystko dokumentować i móc później rozliczyć bezczynność urzędniczą. Bez dowodów kończy się to potem wymianą typu "Cyganie napadli". "Nie, to Polacy napadli" i ułatwia samorządowej patologii zamiatanie tego pod dywan a nawet prześladowanie pokrzywdzonych, jak np. matki pobitego dziecka.
bECEHvPD
HLcyfer
3 miesiące temu
Szykuje się pogrom cyganów!Ktoś ten konflikt musi uspokoić.
noźok
3 miesiące temu
Kto zacznie z Polakiem ten dostanie lanie, nikt z nami nie wygra !!!
lukkox
3 miesiące temu
Won bo tu jest Polska! Nie radzę z nami zaczynać !!!
1234
3 miesiące temu
Cyganie do Indii. Ich premier potwierdził, że przyjmie wszystkich.
Cudop
3 miesiące temu
Wasze komentarze w większości pokazują,że mentalnie jesteśmy jeszcze w Rosji i to tej bliżej Uralu...a nie w sercu Europy..niestety
Bebiko
3 miesiące temu
Niech wracają jeść gruz
Logika
3 miesiące temu
A ja się dziwie, tyle nawoływań do tolerancji, równości, wolności. Geje i lesbijki czują się dyskryminowani, a sami wyzywają od nazioli i kiboli. To, że stroną konfliktu są Romowie nie oznacza, że Polacy są rasistami, mogą być na drodze wojennej przez powody np. ekononiczne, nieporozumień. Dlatego marsze LGBT są organizowane, geje i lesbijki chodzą normalnie po ulicy, nawołując do tolerancji, szacunku, pokoju, przyjaźni i wszystko ok a grupy co chcą dać sobie po mordzie, lubią to, sprawia im to przyjemność, automatycznie są karani i dyskryminowani?
Gap
3 miesiące temu
Byłem tam na miejscu, pyskówka i nic więcej a sensacja jak by to była wojna.
potrafią
3 miesiące temu
Mój znajomy kupił od roma samochód, bo też wcześniej nie był tzw. "rasistą". Teraz już jest, bo tak go ocyganili, że to się w głowie nie mieści, kompletna ruina, kupa złomu "profesjonalnie" podpicowana na sprzedaż!
Srowid
3 miesiące temu
Polska to rasistowski kraj , dlatego ten kraj jest najbardziej znienawidzony na świecie i bardzo dobrze, oto chodziło.
bECEHvPv
Dcscsc
3 miesiące temu
Polacy nie mogą czuć się bezpieczni we własnym kraju.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić