o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EKO
|

Zapobiega COVID-19. Ważne odkrycie naukowców. Badania potwierdzają

45
Podziel się

Rzecznicy amerykańskiego koncernu Regeneron Pharmaceuticals przedstawili dane z ostatnich badań nad ich lekiem na koronawirusa. Mieli dobre wiadomości – "koktajl" z przeciwciał, którym leczył się m.in. Donald Trump, pomógł zapobiec zakażeniom.

Zapobiega COVID-19. Ważne odkrycie naukowców. Badania potwierdzają
Budynek firmy Regeneron Pharmaceuticals (Getty Images, Bloomberg , Contributor)
bEruihjF

Lek przeciw koronawirusowi, który produkuje koncern Regeneron Pharmaceuticals, to REGN-COV2. Zawiera on dwa rodzaje przeciwciał zwalczających wirusa SARS-CoV-2. W listopadzie Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków zatwierdziła środek do stosowania w sytuacjach awaryjnych.

Koronawirus – lek na COVID-19. REGN-COV2 pozwala zapobiec zarażeniu

Jak podaje Reuters, zgodnie z wynikami najnowszych testów REGN-COV2 doprowadził u badanych do stuprocentowej redukcji infekcji objawowej oraz 50-procentowego obniżenia ogólnych wskaźników infekcji. W testach wzięło udział 400 osób, które mieszkały z osobą chorą na COVID-19.

bEruihjH

REGN-COV2 był testowany jako tzw. bierna szczepionka. Inaczej niż w przypadku zwykłych szczepionek, środek Regeneron Pharmaceuticals bezpośrednio dostarcza organizmowi przeciwciał, a nie prowadzi do aktywowania układu odpornościowego na przestrzeni kolejnych kilku tygodni.

bEruihjN

Rzecznicy Regeneron Pharmaceuticals zapowiedzieli, że przedstawią wyniki testów amerykańskim organom regulacji leków. Mają nadzieję, że w rezultacie uda się rozszerzyć zezwolenie i stosować REGN-COV2 nie tylko w najbardziej dramatycznych przypadkach zarażeń.

Zobacz także: Zobacz też: Nowe warianty koronawirusa. Naukowcy ostrzegają świat
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEruihki
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(45)
RT
6 miesięcy temu
A co z naszym polskim lekiem z przeciwciał? Przecież już w drugiej połowie września był gotowy? Ogłoszono sukces, procedury rejestracji miały się odbyć jak najszybciej a teraz cisza... Czyżby lobby wielkich koncernów farmaceutycznych zablokowało? Mamy tylko od nich kupować?
dziadek j.
6 miesięcy temu
Jestem sceptyczny wobec tej "rewelacji". "Lek" dostarcza gotowych przeciwciał? Tak działają surowice. Skoro SARS-CoV-2 jest mało znany i ciągle mutuje, to jak wytworzyli skuteczną "surowicę"-lek? Wielu teraz chce zbić forsę na wątpliwych lekach, nawet tu na WP ogłaszali, że Polak dr J. odkrył rewelacyjny środek na wszystkie problemy z prostatą, też pozorowali badania. Ta rewelacja to kilka pospolitych ziół. Poczekajmy na rzetelne informacje.
oki
6 miesięcy temu
Pisowska Polska działa jak karabin grot - na trytytkę. Dowiedzieliśmy się rzeczy zadziwiających. Pan minister Michał Dworczyk dowiedział się od Marceliny Zawiszy na spotkaniu, że firma Moderna poinformowała wiele krajów, w tym Polskę, że jeśli ktoś ma podobną linię produkcyjną jak oni, to oni mogą oddać swój patent po to, by ta szczepionka była produkowana w Polsce - mówił w programie "Tłit" wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty, relacjonując wtorkowe spotkanie przedstawicieli rządu z opozycją ws. Narodowego Programu Szczepień. - Potem dowiedzieliśmy się, że zarówno Moderna, jak i Pfizer, w listopadzie i w grudniu proponowali Polsce kupno szczepionek, a myśmy z tego zrezygnowali. To zadziwiająca wiedza - kontynuował. - Rozum stanął temu rządowi w połowie drogi. Mogli kupić szczepionki, nie kupili - głupi rząd po prostu. Rząd jest w d…, jest za mało szczepionek. Taki facet, jak ja, po 60., z chorobami, mógłby być szczepiony, gdyby rząd był mądrzejszy i w listopadzie podejmował rozsądne decyzje - wskazał Czarzasty.
bEruihkj
Zygmunt
6 miesięcy temu
Mam nadzieję że kiedyś ruszy drugi proces norymberski dla tych co blokowali stosowanie amantadyny i przyczynili się do śmierci setek tysięcy czy nie milionów ludzi.
Zygmunt
6 miesięcy temu
Takie są efekty prywatyzacji przemysłu farmaceutycznego i dotyczy to każdej innej prywatyzacji.Osoba prywatna nie może mieć nieograniczonego dochodu bo wtedy po cichu przejmuje władzę a prezydenci czy inni naczelnicy państw stają się pacynkami.
77latek
6 miesięcy temu
Najlepszym lekiem na COVIDA jest młoda , lub inna żona . Przypadek jacka k i innych prezmierów , co w wieku 65 lat strzelają zdrowymi plemnikami z bardzo dobrymi wynikami .
kapral
6 miesięcy temu
U nas w wojsku szczepili taką szczepionką, że żadne bakcyle nie groziły. Nazywało się to delbeta. Przez kilka dni bolały plecy, bo zastrzyk był pod łopatkę, ale później dwa lata bez chorowania.
hygon
6 miesięcy temu
Viregyt- K
wb.
6 miesięcy temu
Reklama jest dźwignią handlu a kwestią otwartą pozostaje czy Trump rzeczywiście był zarażony covid-19 czy była to tylko manipulacja na użytek kampanii wyborczej, mająca pokazać jaki to potencjał zdrowotny ma ubiegający się o reelekcję a taka manipulacja jest wysoce prawdopodobna gdyż Trump, podobnie jak Kaczyński wprowadził łgarstwa i manipulacje na pierwsze miejsce w systemie środków rządzenia.
15 min
6 miesięcy temu
ogórki kiszone nie zapobiegają zakażeniu i to one chodzą mi po głowie, nie koktajle i szczepionki. Można jeść kapustę kiszoną, ale też z żeberkami i grzybami.
Z ukosa
6 miesięcy temu
Taka uwaga. W Ugandzie, gdzie ze względu na powszechną malarię od lat, praktycznie wszyscy obywatele dostają profilaktycznie chlorocyklochinę, liczba zgonów na Covid wynosi oficjalnie.... 4, słownie CZTERY osoby. . Dodam jeszcze, że dwie z nich były ... przyjezdne. Jak sądzicie, czy Uganda pcha się po kosztowne, obarczone ogromnym ryzykiem nieznanych powikłań szczepionki??
Oto Ameryka
6 miesięcy temu
Teraz opatentują to, co Polacy wynaleźli wcześniej (osocze ozdrowieńców) i będziemy im musieli płacić.
PYTAM
6 miesięcy temu
TO dlaczego BIOMED nie uruchamia produkcji cudownego leku ,przecież ludzie czekają na LEK NIE SZCZEPIONKĘ bo szczepionka nie leczy TO ABECADŁO W LECZENIU
bEruihkb
DrHouse
6 miesięcy temu
Parę liczb. W 2019 roku c a ł a zbrojeniówka światowa razem zarobiła rekordowe dla niej 1,5 biliona $. Dlaczego o tym piszę? Bo dla porównania cała światowa farmacja w 2020 zarobiła ponad 14,5 biliona$. A to jest 10 razy WIĘCEJ. I niech mnie ktoś przekona, że jest to... naturalna pandemia. Po drugie np w USA gdzie rzekomo masowo umierają ludzie, do końca listopada 2020 zmarło razem MNIEJ ludzi niż w... 2019, 2018, 2016, 2015 itd. Straszna niby pandemia NIE wywołała tam żadnego wzrostu średniej umieralności. Cóz za C U D? Bo skoro "tysiące" umierały na Covida, w USA ludzie PRZESTALI umierać na różne inne choroby. Jak np w Australii, gdzie w stanie Victoria od wybuchu "pandemii" liczba zachorowań na grypę spadła o... 98%! Cuda nad cudami!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić