"Tylko pouczenie, a miałam 170 km/h". Skandal w Nowogardzie

2325

Skandal podczas przerwy w sesji rady miejskiej w Nowogardzie (woj. zachodniopomorskie). Jedna z radnych zapomniała wyłączyć mikrofon. Jowita Pawlak opowiadała koledze, jak jechała autem 170 km/h, a policja, dzięki temu, że jej mąż jest funkcjonariuszem, dała jej za to jedynie pouczenie.

"Tylko pouczenie, a miałam 170 km/h". Skandal w Nowogardzie
Podczas sesji rady miejskiej radna w Nowogardzie (woj. zachodniopomorskie) radna Jowita Pawlak nie wyłączyła mikrofonu i chwaliła się, jak jechała autem 170 km/h (fot. Facebook)

17 listopada odbyła się ostatnia sesja Rady Miejskiej w Nowogardzie. Podczas przerwy radna Jowita Pawlak nie wyłączyła mikrofonu i ucięła sobie pogawędkę z kolegą. Rozmowa była nagrywana i została opublikowana na kanale urzędu miasta w Nowogardzie na YouTube.

"To tylko pouczenie, a miałam 170 km/h"

Radna w rozmowie ze znajomym chwaliła nową drogę do Kołobrzegu, dzięki której z Nowogardu można tam dojechać w zaledwie 40 minut. W trakcie pogawędki Jowita Pawlak podzieliła się wstrząsającymi szczegółami w związku z zatrzymaniem przez policję, do jakiego doszło na tej trasie.

Ale mnie tam złapali raz. Za mną jechali BMW, nieoznakowanym, i ja wyprzedzałam, a on wiesz, za mną się chował. I tak trzy razy. Aż za tym trzecim razem mnie wyprzedził, włączył te światła "follow me", wiesz, nie, i "policja", kurka i musiałam zjechać. Dobrze, że Przemek ze mną jechał. To mówi: no wiecie panowie, no żona mnie tu wiezie na wczasy. I on mówi – no dobra, to tylko pouczenie, a miałam 170 km/h, tak jak mnie nagrał - relacjonowała radna.

Jak zauważa portal goleniow.net, radnej zapewne chodziło o Przemysława Pawlaka, który jest policjantem KPP w Goleniowie, a prywatnie mężem Jowity Pawlak.

W trakcie rozmowy z kolegą radna podziela się także inną anegdotą. - A raz na stargardzkiej mnie złapali - 169 km/h miałam - słyszymy na nagraniu.

Dostałam piątkę taką bmw zastępczą. To wiesz, nie było czuć prędkości, bo to przyciśniesz i jedzie, ja przycisnęła, a tutaj mi wyskoczył gość - tłumaczyła radna w rozmowie z kolegą.

Nie wiadomo jednak, czy w wyniku tej kontroli radna poniosła jakieś konsekwencje, gdyż rozmowa została nagle przerwana. Zdaniem lokalnych dziennikarzy chodziło o jazdę na drodze krajowej nr 106 prowadzącą z Nowogardu do Maszewa.

Jowita Pawlak pracuje w Starostwie Powiatowym w Goleniowie. Dodatkowo jest nauczycielem informatyki w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Nowogardzie oraz zajmuje się doradztwem zawodowym w Centrum Mistrzostwa Sportowego w Szczecinie.

Jowita Pawlak jest też radną rady miejskiej Nowogardu od 2014 roku. Pełni funkcję przewodniczącej Komisji do spraw Funduszy Europejskich i Inwestycji.

Zobacz także: Mandat dla Tuska. Czarzasty mówi, co by zrobił na jego miejscu
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić