Nie chciał się zaszczepić, trafił do szpitala. Zostawił list

1311

Jesteśmy w trakcie czwartej fali koronawirusa. Liczba zakażeń z dnia na dzień rośnie, a liczba zaszczepionych nadal pozostaje na niewystarczająco wysokim poziomie. Wielu wciąż nie jest świadomych tego, jak nieprzewidywalny może być COVID-19. Przekonał się o tym 42-latek, który nie zaszczepił się i trafił do szpitala. Na szczęście już go opuścił i zostawił na sali ważną wiadomość.

Nie chciał się zaszczepić, trafił do szpitala. Zostawił list
42-latek nie chciał się zaszczepić. Właśnie wyszedł ze szpitala. Taki list zostawił na sali (PAP, Facebook)

Czwarta fala pandemii COVID-19 wciąż przybiera na sile. Z danych wynika, że średnio w ostatnich dniach ponad 20 tys. osób dziennie zakaża się koronawirusem.

Zdaniem immunologa dr Pawła Grzesiowskiego na Boże Narodzenie przypadnie epicentrum czwartej fali. - Jeszcze miesiąc do świąt i nic nie wskazuje na to, byśmy ją hamowali. Wręcz przeciwnie: jeśli nie zostaną wprowadzone żadne ograniczenia, będziemy obserwowali jej kolejne wzrosty. Możemy wejść w święta z 40-50 tys. nowych przypadków dziennie – powiedział ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19 w rozmowie z WP.

W Polsce liczba w pełni zaszczepionych osób wynosi 20 268 848. Wciąż jednak jest wielu takich, którzy nie chcą się szczepić przeciwko COVID-19. Do niedawna jedną z tych osób był 42-letni pacjent, który właśnie został wypisany z oddziału covidowego. Mężczyzna przed wyjściem ze szpitala zostawił ratownikom medycznym ważny list.

Zostawił na sali wymowny list

Wymowny list od mężczyzny opublikowano na facebookowym profilu "Ratownictwo Medyczne - łączy nas wspólna pasja". "Taką wiadomość zostawił nam na sali pacjent. Właśnie został wypisany z oddziału Covidowego. 42-letni mężczyzna nie był wcześniej zaszczepiony przeciw COVID - 19" - czytamy.

Mężczyzna podziękował w liście ratownikom "za cały wysiłek i trud włożony w leczenie mnie i opiekę".

Do czasu zachorowania nie zdawałem sobie sprawy ile to zachodu, trudu i nakładów pracy i finansowych potrzeba, aby można było się mną zająć. Będę Państwu wdzięczny do końca życia i będę się regularnie szczepił. Dziękuję - napisał pacjent, którzy zachorował na koronawirusa.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

"Brawa dla tego Pana, a jeszcze większe dla personelu medycznego wykonującego kapitalną pracę każdego dnia", "Mądry Polak po szkodzie" i "lepiej późno, niż wcale" - piszą internauci pod zdjęciem.

Zobacz także: Wykrywa dotykiem niewielkie guzy w piersiach. Pomaga jej fakt, że jest osobą niedowidzącą
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić