Angelika Karpińska| 
aktualizacja 

Zaprzysiężenie Bidena. Co zrobi Trump? Zaroiło się od plotek

105

W mediach pojawiły się doniesienia, że w czasie zaprzysiężenia Joe Bidena na prezydenta USA Donald Trump będzie grać w golfa w Szkocji. Premier Nicola Sturgeon zapowiedziała jednak, że prezydent USA nie będzie mógł przylecieć do jej kraju.

Zaprzysiężenie Bidena. Co zrobi Trump? Zaroiło się od plotek
(Getty Images)

Szkockie media podały, że 19 stycznia na lotnisko Glasgow-Prestwick ma przylecieć amerykański Boeing 757. Samolotem ma podróżować Donald Trump.

Donald Trump nie chce uczestniczyć w zaprzysiężeniu Bidena?

Pojawiają się doniesienia, że prezydent USA chce odwiedzić kompleks golfowy Turnberry i uniknąć udziału w zaprzysiężeniu Joe Bidena, które odbędzie się 20 stycznia.

Do tych spekulacji odniosła się premier Szkocji Nicola Sturgeon. Podkreśliła, że nie zna planów Donalda Trumpa, ale podobnie jak każdy spoza kraju, nie byłby on obecnie mile widziany w Szkocji z powodu ograniczeń związanych z koronawirusem.

Obecnie nie pozwalamy ludziom przyjeżdżać do Szkocji bez istotnego powodu. I to odnosiłoby się do Trumpa tak samo, jak do każdego innego. Przyjazd na grę w golfa nie jest tym, co uważam za istotny powód - powiedziała Nicola Sturgeon.

Biały Dom nie potwierdził, czy Donald Trump planuje podróż do Szkocji. Zastępca sekretarza prasowego Judd Deere powiedział CNN, że prezydent nie ogłosił jeszcze swoich planów na 20 stycznia.

Zobacz także: Szczepionka na COVID z USA od DonaldaTrumpa? Jest reakcja z obozu prezydenta

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić