aktualizacja 

Donald Trump odchodzi. Pod Białym Domem będzie gorąco

726

Odejście Donalda Trumpa ze stanowiska prezydenta USA jest trudne. Trump zachęca swoich zwolenników do protestów. Z tego powodu do Waszyngtonu przyjeżdża Gwardia Narodowa. Burmistrz Waszyngtonu poleca nie wychodzić z domu.

Donald Trump odchodzi. Pod Białym Domem będzie gorąco
Donald Trump odchodzi. Pod Białym Domem będzie gorąco (PAP, ERIK S. LESSER)

Donald Trump niechętnie żegna się ze stanowiskiem prezydenta USA. Jest przekonany, że przegrał w wyniku fałszerstwa wyborczego. Nie przedstawił jednak żadnych dowodów a sądy odrzuciły wszystkie pozwy jako bezzasadne.

Jednak Donald Trump nie odpuszcza. Poprosił o pomoc swoich zwolenników. Mają oni przyjechać do Waszyngtonu w dniu potwierdzenia przez elektorów wyników wyborów.

Władze stolicy obawiają się wybuchu przemocy. Do Waszyngtonu ma przyjechać m.in. prokurator generalny Teksasu Ken Paxton i republikański doradca polityczny Roger Stone, któremu niedawno Trump złagodził wyrok za składanie fałszywych zeznań.

Burmistrz Muriel Bowser podjęła już odpowiednie kroki w tej sprawie. Jak informuje BBC, szczególnie gorąco może być we wtorek i środę. To właśnie w tych dniach Waszyngton ma zostać wsparty obstawą Gwardii Narodowej.

Przede wszystkim wojskowi zajmą się kierowaniem tłumami, które pojawią się na ulicach. Choć burmistrz zaleca pozostanie tego dnia w domu ze względu na możliwość pojawienia się agresji ze strony grupy "Proud Boys", Gwardia Narodowa ma interweniować dopiero w ostateczności.

Zobacz także: Zobacz też: Zaskakujący Donald Trump. Tego nie wiesz o prezydencie USA
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić