Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|
aktualizacja

Zarabiali na miłości przez internet. Gang "Casanova" złapany

15
Podziel się:

Gang "Casanova" przez lata był praktycznie nieuchwytny. W końcu udało zatrzymać się przestępców, którzy rozkochiwali w sobie zamożne kobiety przez internet, a później okradali z ogromnych kwot pieniędzy.

Zarabiali na miłości przez internet. Gang "Casanova" złapany
(Guardia di Finanza)

Gang "Casanova" był prawie niemożliwy do uchwycenia. Oszuści zmieniali adresy IP, konta, dane i miejsca. Wiedzieli jak atakować i kogo. Doskonale analizowali profile swoich ofiar, poznawali każdy słaby punkt i wiedzieli co zrobić, by ukraść jak najwięcej. Choć najczęściej atakowali we Włoszech, ofiary znajdowali też w innych częściach Europy, w Chinach czy USA.

Rozkochiwali, obiecywali małżeństwa i dozgonną miłość. Kobiety traciły dla nich głowy. Nie przeszkadzał im nawet fakt, że nie mogły spotkać swojego wybranka. Najczęściej przedstawiali się jako piloci, inżynierowie na platformach wiertniczych, kapitanowie statków, czy urzędnicy Interpolu.

Wyłudzali pieniądze w dziesiątkach tysięcy euro. Jedna z ofiar straciła 1,3 miliona, inne oddawały swoje domy lub same popadały w długi, by pomóc ukochanemu. Wymówką były często chore dzieci i niesprawiedliwe aresztowania.

Włoscy agenci nad sprawą pracowali ponad trzy lata. Korzystali z pomocy funkcjonariuszy z 22 krajów, przeanalizowali 30000 transakcji finansowych i 200 zgłoszeń podejrzanych działań

Aresztowano 15 osób. To głównie mężczyźni z obywatelstwem Nigeryjskim i Włosi. Kolejnym 4 osobom udało się wyjść za opłaceniem kaucji – informuje włoska Guardia di Finanza.

Służby przestrzegają przed podobnymi sytuacjami. Warto wiedzieć gdzie i komu wysyła się swoje pieniądze. Nawet jeśli internetowy kontakt trwa od lat, ale dana osoba nigdy nie była widziana na żywo, powinniśmy wstrzymać się z dzieleniem się swoim majątkiem. Odzyskanie pieniędzy w przypadku tego typu oszustw jest niestety rzadkością.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Prof. Matyja o szczepieniach. "Nie wolno nam słuchać szamanów" (WIDEO)
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(15)
ToJa
2 lata temu
Chłopaki byli super ale cipki super głupie 🤑
sien
2 lata temu
Franciszkanie w akcji.
Glus_eli
2 lata temu
Czy powołując się na tę sytuację, mogę oskarżyć o to samo moją żonę?
bamboo
2 lata temu
"OBYWATELSTWO NIGERYJSKIE" Biedni, pontonami przypłynęli do Europy i teraz ich po sądach ciągają....NATYCHMIAST ICH UWOLNIĆ, TO RASIZM!!!!
zxs
2 lata temu
Teraz muszą umrzeć aby sprawiedliwości stało się zadość. Trzeba ich skrępować, wrzucić do wykopanego dołu , polać naftą i podpalić. Ale fajnie by wyli wtedy! :)
benek
2 lata temu
i one te baby chcą zarabiać tyle co faceci---never!!!--miałem na zmianie kilka lini produkcyjnych i na każdej 7 do9maszyn--nastawiaczami sami mężczyźni,operatorami sami mężczyźni,liderami zespołów sami mężczyźni....panie odbiór końcowy i sprzątanie---kobiety to dzieci i prace wymagające skrupulatności i uwagi i nikt z tego powodu niema ich za coś gorszego----tera lewactwo na siłę jakieś parytety i inne bzdety ---my sie różnimy naprawdę....tylko femmy to nawet facetom zazdroszczą końcówek
zazdrosny
2 lata temu
To tak jak Jarosław Kaczyński. Codziennie pod jego domem zawodzą zakochane kobiety
zubert
2 lata temu
Ale w czym problem ..przecież to jak w pisence ..: Za miłość przyjdzie nam zaacić.Skoro ja za sex płacę to dlaczego one nie maja za miłość.
emeryt
2 lata temu
Za co ich karać, kobiety dobrowolnie przesyłały im pieniądze. Wystarczy dobry bajer i miła prezencja a kasa sama wchodzi w ręce.
Prawnik
2 lata temu
Tych czterech NIE POWINNO wyjść z aresztu za kaucję To nie były przecież ich legalnie zarobione pieniądze!
lew piwny
2 lata temu
Kobiety to istoty które nie kierują się rozumem ale sercem. I żle na tym wychodzą,bo "gentalmani" w więkzości to oszuści.Taka prawda. Nie ma sentymentówa przynajmniej bardzo rzadko.
Trytytek
2 lata temu
A u nas gang Tadeusza z Torunia ma się dobrze. Były już oszustwa emerytów na radio, zbiórka na stocznię bez przeznaczenia pieniędzy na ten cel, łamanie przepisów COVIDowych na oczach milionów, publiczna pochwała pedofilów i ich protektorów, przekręty na autach od bezdomnych i sprzeniewierzanie publicznych pieniędzy.... Ale prokurator Zbyszek do lubi, a milicja nie dostrzega. Wola wyłapywać dzieciaki ryzujące gwiazdki, albo pałować kobiety ze śmiesznymi transparentami
p62
2 lata temu
Nie rozumie tych kobiet, że dały się tak oszukać jak dziecko.
fredi
2 lata temu
to wdowy - zamozne a facet zasuwal i dostal zawalu przed emerytura a teraz ona przezywa druga mlodosci i puszcza z wiatrem to co facet jej maz dla niej przez lata zarobil...to smutne. (facet)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić