Kosma Szczepaniak| 

Zaskakująca deklaracja Szymona Hołowni. Komu przekaże głosy, jeśli nie wejdzie do drugiej tury?

201

Szymon Hołownia i cały jego elektorat wciąż wierzą w wejście niezależnego kandydata na prezydenta RP do drugiej tury wyborów. Co jednak w przypadku, jeśli Hołowni ta sztuka się nie uda? Komu przekaże swoje poparcie?

Zaskakująca deklaracja Szymona Hołowni. Komu przekaże głosy, jeśli nie wejdzie do drugiej tury?
Szymon Hołownia wypowiedział się na temat 2 tury wyborów (PAP, Mateusz Marek)

Szymon Hołownia w sondażach przedwyborczych regularnie plasuje się na trzecim miejscu. Kandydat na prezydenta RP w badaniach ma około 8-10 proc. poparcia. Warto jednak w tym miejscu przytoczyć przykład Pawła Kukiza sprzed pięciu lat, który w sondażach "cieszył się" jeszcze niższym poparciem, a w głosowaniu zdobył blisko 21 proc. głosów.

Tak jak Kukizowi udało się w ciągu ostatnich 7 dni przed wyborami podwoić swój wynik sondażowy, wynik realny osiągnął powyżej 20 proc., tak też ja jestem przekonany, że my wylądujemy między 20 a 30, w dobrym miejscu - mówił Hołownia w wywiadzie dla TOK FM.

Wybory 2020. Komu Hołownia planuje przekazać poparcie?

W środę 24 czerwca, Szymon Hołownia został zaproszony do programu "Gość wydarzeń". Przeprowadzony został z nim dość obszerny wywiad na temat całej aktualnej sytuacji gospodarczo-politycznej w kraju. Bogdan Rymanowski dopytywał również, czy jeśli Hołownia nie wejdzie do drugiej tury to przekaże któremuś z kandydatów swoje poparcie.

Taki wybór to wybór między pożarem w domu a złamaniem ręki. Nie przekażę poparcia nikomu. Ludzie sami podejmują decyzje, ja mogę powiedzieć na kogo oddam głos, ale nie będzie wzywania do popierania tego czy innego kandydata. Teraz pracuję nad tym, aby inni, a nie ja mieli ten problem - mówił Hołownia.

Bezpartyjny kandydat zwrócił jednocześnie uwagę na to, że dziwi go tak wysokie poparcie dla Rafała Trzaskowskiego. Hołownia przypomniał, że na 3-4 dni przed wyborami, kandydat Koalicji Obywatelskiej nadal nie opublikował żadnego programu wyborczego, z którym mogliby się utożsamiać jego wyborcy.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić