Zaskakujące doniesienia. Ilja Fiłatow już nie pracuje dla Putina

Specjalizujący się w dziennikarstwie śledczym niezależny rosyjski portal "Proekt" poinformował, że osobisty kamerzysta Władimira Putina zrezygnował z pracy. To właśnie on miał nagrywać odezwę Putina do Rosjan i całego świata w dniu, w którym Rosja dokonała inwazji na Ukrainę.

Zaskakujące doniesienia. Ilja Fiłatow już nie pracuje dla Putina
Osobisty operator kamery Putina zrezygnował z pracy

Władimir Putin poinformował o zaatakowaniu Ukrainy w wystąpieniu telewizyjnym. 24 lutego przemowa prezydenta Federacji Rosyjskiej obiegła cały świat i potwierdziła podejrzenia dot. inwazji.

Ktokolwiek spróbuje nas zatrzymać i spowoduje zagrożenie dla naszego kraju i ludzi, musi wiedzieć, że odpowiedź Rosji będzie natychmiastowa i przyniesie konsekwencje, z jakimi nigdy w historii się nie mierzyliście. Jesteśmy gotowi na wszystko – mówił Putin 24 lutego.
Zobacz także: 'Consequences they have never seen': Putin announces Russian invasion of Ukraine • FRANCE 24

Putina nie zdawał sobie jeszcze wtedy sprawy, że jego wieloletni operator stojący wtedy za kamerą niedługo zrezygnuje ze swojej pracy.

Ilja Fiłatow pracował z Władimirem Putinem przez wiele lat. Niedługo po rozpoczęciu bestialskiej inwazji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę zrezygnował z pracy. "Proekt" cytuje Fiłatowa, która miał powiedzieć, że "doszedł do sufitu w swoim zawodzie", czyli osiągnął wszystko, co mógł.

Niektórzy doszukują się jednak w jego decyzji związku z inwazją na Ukrainę. Jego kolega mówi "Proektowi", że data rezygnacji z pracy "w dziwny sposób" zbiegła się datą ataku na sąsiedni kraj.

Sam Fiłatow mówi, że ma też dość izolacji. Praca dla Władimira Putina wymagała od niego odizolowywania się od świata zewnętrznego, a co za tym idzie częstego przebywania w samotności. Doniesienia te potwierdzili znajomi operatora, którzy stwierdzili, że praca w takich warunkach jest bardzo trudna, a wiele osób zaczyna mieć z tego powodu problemy z alkoholem.

Zobacz także: Kaczyński o kryzysie gospodarczym. Dworczyk tłumaczy
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić