Zaskakujący pasek TVP o Rafale Trzaskowskim. Co autor miał na myśli?

191

Rafał Trzaskowski znowu znalazł się pod ostrzałem TVP. Tym razem szczególną uwagę przykuł pasek, który wyświetlił się w piątkowym wydaniu "Wiadomości". Widzowie nie mogli uwierzyć w to, co widzą.

Zaskakujący pasek TVP o Rafale Trzaskowskim. Co autor miał na myśli?
W piątkowym wydaniu "Wiadomości" TVP pojawił się pojawił się kontrowersyjny pasek (TVP)

Podczas piątkowego wydania "Wiadomości" emitowanych na antenie TVP pojawił się pasek informacyjny, który wprowadził widzów w osłupienie. Sytuacja miała miejsce podczas zapowiedzi reportażu na temat Rafała Trzaskowskiego.

Dziwny pasek w "Wiadomościach". Widzowie zszokowani

"Munchhauseniada Rafała Trzaskowskiego" - brzmiał pasek wyświetlany przy okazji materiału o prezydencie Warszawy. Reportaż dotyczył wypowiedzi Trzaskowskiego o walce z koronawirusem, która padła w rozmowie z think-tankiem Atlantic Council. Jak twierdzi autor materiału, polityk miał dopuścić się kłamstwa.

A teraz Rafał Trzaskowski i jego popis, w którym mija się z prawdą. A chodzi o wypowiedź prezydenta Warszawy dla jednej z zagranicznych organizacji. Wypowiedź, która jak się okazała, z rzeczywistością ma niewiele wspólnego - powiedział Michał Adamczyk w TVP
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Munchhauseniada - co to takiego?

Słowo użyte przez TVP wzbudziło wiele kontrowersji. Wiele osób nie zrozumiało, co ono oznacza. Munchhauseniada to rzadko stosowany termin, oznaczający kłamstwo. Pochodzi od barona Münchhausena, niemieckiego żołnierza w armii rosyjskiej w XVIII w., który w swoich opowieściach podobno często mijał się z prawdą.

Powód użycia właśnie tego nietypowego słowa wyjaśnił się, gdy komentarza dla "Wiadomości" udzielił Miłosz Manasterski, redaktor naczelny Agencji Informacyjnej i Prezes Związku Pisarzy Katolickich:

To, co opowiada Rafał Trzaskowski, przypomina przygody barona Münchhausena, to są niezwykłe przygody Rafała Trzaskowskiego, który za chwilę opowie, że podróżował na księżyc, latał na kuli i sam zaszczepił milion Polaków - powiedział Manasterski
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić