Zastrzelił 9-letnią dziewczynkę. Teraz usłyszał wyrok

1

Sąd w Manchesterze skazał 34-letniego Thomasa Cashmana na dożywocie za zabójstwo 9-letniej Olivii Pratt-Korbel. Dziewczynka została zastrzelona we własnym domu w Dovecot w Liverpoolu w sierpniu zeszłego roku.

Zastrzelił 9-letnią dziewczynkę. Teraz usłyszał wyrok
Thomas Cashman (policja Merseyside)

Po 19-dniowym procesie, który odbył się w sądzie koronnym w Manchesterze, zapadła decyzja ws. Thomasa Cashmana, który pod koniec sierpnia 2022 r. zamordował Olivie Pratt-Korbel.

Za zabójstwo Olivii można wydać tylko jeden wyrok. Jest to dożywocie z minimum 42 latami - powiedział sędzia cytowany przez BBC.

Z kolei za usiłowanie zabójstwa Josepha Nee Cashman 34-latek został skazany na dożywocie z minimalną karą 22 lat.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Sondaże mówią to jasno. To Platforma ich "pompuje"?

Dodatkowo za zranienie matki Olivii, Cashman otrzymał kolejne 10 lat więzienia. A za pozostałe dwa przestępstwa związane z posiadaniem broni palnej został skazany na 18 lat za każde.

Mężczyzna nie był obecny w sądzie podczas ogłoszenia wyroku.

Okoliczności morderstwa

Do tragedii doszło późnym wieczorem 22 sierpnia 2022 r. w dzielnicy Dovecot w Liverpoolu. Dwóch mężczyzn idących ulicą Avenue Kingsheath zostało zaatakowanych przez uzbrojonego napastnika w kominiarce. Obaj rzucili się do ucieczki. Wtedy Cheryl Korbel otworzyła drzwi swojego domu znajdującego się po drugiej stronie ulicy. Jeden z uciekinierów, 35-letni Joseph Nee, pobiegł się tam ukryć.

Korbel próbowała zamknąć przed nim drzwi, a napastnik do niego strzelił. Kula raniła kobietę i trafiła w klatkę piersiową jej 9-letnią córkę Olivię, która stała tuż za plecami matki. Później mężczyzna w kominiarce oddał jeszcze dwa strzały w kierunku drzwi, za którymi już znajdował się ścigany przez niego handlarz narkotyków Joseph Nee, po czym uciekł.

Olivia trafiła do szpitala, ale nie udało się uratować jej życia. Jej mama była hospitalizowana z raną postrzałową ręki, postrzelony został również 35-latek, ale lekarze określali jego stan jako stabilny.

Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić