Zatańczyły do piosenki Seleny Gomez. Już więcej tego nie zrobią

28

Pięć nastolatek z Iranu w Międzynarodowy Dzień Kobiet zatańczyło do utworu "Calm Down" Seleny Gomez. Dziewczyny były ubrane w krótkie bluzki i żadna nie miała na sobie hidżabu – co jest niezgodne z irańskim prawem. Wkrótce po opublikowaniu wideo, nastolatki zostały aresztowane.

Zatańczyły do piosenki Seleny Gomez. Już więcej tego nie zrobią
Nastolatki zostały zatrzymane za tańczenie do piosenki Seleny Gomez. (Twitter)

8 marca z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet pięć nastolatek z Iranu nagrało krótkie wideo. Pod jednym z wieżowców na przedmieściach Teheranu, dziewczyny zatańczyły do piosenki "Calm Down" Seleny Gomez i Remy.

Nastolatki zatrzymane za taniec

Nastolatki miały na sobie dżinsowe lub dresowe spodnie i krótkie bluzki odsłaniające brzuchy. Żadna nie nosiła hidżabu, co jest niezgodne z irańskim prawem. Wkrótce po opublikowaniu wideo na TikToku, cała grupa została zatrzymana.

Filmik z tańcem stał się bardzo popularny co sprawiło, że zobaczyły go służby zajmujące się moralnością. Policja wykorzystała nagrania z monitoringu, aby dotrzeć do dziewczyn.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Politycy chcą bronić papieża. Znany ksiądz: to nie wynika ze szczerości serca

Nastolatki zostały zmuszone do przyznania się do winy i przeproszenia. Podpisały oświadczenie, że już nigdy tak nie zrobią. Musiały także wrócić w to samo miejsce, w którym nagrały swój taniec, aby nagrać drugi film, na którym wyrażają skruchę. Po 48 godzinach je wypuszczono.

Informacje o zatrzymaniu dotarły także do Seleny Gomez, która udostępniła to na swoim Instagramie. Do filmiku z tańcem dołączyła komentarz, w którym wyraziła swoje wsparcie dla wszystkich kobiet w Iranie.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Do tych młodych kobiet i wszystkich kobiet w Iranie, które nadal są odważne, domagając się fundamentalnych zmian, proszę, wiedzcie, że wasza siła jest inspirująca - napisała wokalistka.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Swoje wsparcie okazują także kobiety z Iranu. W mediach społecznościowych udostępniają filmiki, na których tańczą do tej samej piosenki bez zakrywania włosów i twarzy. Do trendu przyłączają się także mieszkanki innych zakątków świata.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić