Zbigniew Ziobro przejdzie kolejną operację. "Musi się udać"

438

Były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro walczy o powrót do zdrowia. Niedawno przeszedł za granicą operację. Okazało się, że walka z nowotworem jeszcze się nie skończyła. - W tym tygodniu czeka mnie kolejna operacja - wyznał polityk w rozmowie z "Super Expressem".

Zbigniew Ziobro przejdzie kolejną operację. "Musi się udać"
Zbigniew Ziobro przejdzie kolejną operację. "Musi się udać" (AKPA)

Lider Suwerennej Polski, Zbigniew Ziobro, zmaga się z wyjątkowo rzadkim typem nowotworu, który jest trudny do zdiagnozowania. Jest to nowotwór przełyku.

Zrobiłem gastroskopię, ale było już za późno. W przełyku wyrósł ponad 7-centymetrowy nowotwór i dał przerzuty do węzłów chłonnych. Rozwijał się wiele lat – powiedział "Super Expressowi" Zbigniew Ziobro.

Polityk w mediach społecznościowych wyjawił, kiedy dowiedział się, że jest chory na nowotwór. "O swoim wrogu dowiedziałem się 13 listopada (...) w dniu ślubowania nowo wybranych posłów" - napisał we wpisie na portalu X.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nagle wrócił. Stanął przed kamerami. "To jest szok"

Ziobro walczy o życie

Zbigniew Ziobro od kilku miesięcy prowadzi intensywną walkę o powrót do zdrowia, podejmując różnorodne terapie i leczenie. Niestety, okazało się, że konieczna będzie kolejna, druga operacja. "Niestety pojawiły się teraz kolejne poważne problemy. Lekarze zdecydowali, że doświadczonego chirurga nic nie zastąpi. I choć to wszystko nie wygląda najlepiej – przeżycia są oględnie mówiąc słabe, głęboko wierzę, że mi się uda. Bo przecież musi się udać…" – wyznał "Super Expressowi" tuż przed operacją.

Aktor Jerzy Stuhr w jednym z wywiadów opowiadał o swojej walce z nowotworem i nawiązał do Ziobry. Polityk mu odpowiedział: "Dziękuję mu i również szczerze życzę zdrowia. Podobnie jak redaktor Monice Olejnik, o której przeczytałem, że przeszła operację raka piersi. Możemy się różnić w poglądach, ale cierpienie i choroba pokazują wspólnotę ludzkiego losu" – podkreśla w rozmowie z "SE" Zbigniew Ziobro.

Patryk Jaki zastąpił Ziobrę

Na początku grudnia Zbigniew Ziobro nagle zniknął z życia publicznego. Dopiero później ujawniono, że polityk zmaga się z nowotworem przełyku. Pod koniec 2023 roku Suwerenna Polska wydała krótki komunikat, w którym poinformowała o sytuacji w partii i stanie zdrowia jej lidera.

"Odpowiadając na liczne pytania pragniemy poinformować, że w związku z tymczasową nieobecnością, wynikającą z przyczyn zdrowotnych, w najbliższym czasie pracami partii kierować będzie Prezydium, któremu przewodniczyć będzie w zastępstwie Zbigniewa Ziobro - Patryk Jaki" - wyjaśniono.

Autor: MAWI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić