Rafał Strzelec| 
aktualizacja 

Zbigniew Ziobro wystartuje w wyborach? Jego bliski współpracownik zabrał głos

499

Zbigniew Ziobro był rozpatrywany jako kandydat na posła do Parlamentu Europejskiego. W ostatnich tygodniach pojawiły się jednak niepokojące informacje o ciężkiej chorobie nowotworowej byłego ministra sprawiedliwości. Czy wobec tego Ziobro wystartuje w czerwcowych wyborach? Jego bliski współpracownik rozwiewa wątpliwości i mówi o tym, że "do czasu powrotu do pełnego zdrowia nie będzie uczestniczył w życiu politycznym".

Zbigniew Ziobro wystartuje w wyborach? Jego bliski współpracownik zabrał głos
Warszawa 12.05.2022. 54. Posiedzenie Sejmu IX kadencji. Glosowania. N/z Zbigniew Ziobro. (FORUM, Andrzej Hulimka)

Zbigniew Ziobro od wielu dni nie pokazuje się publicznie. Były minister sprawiedliwości powinien sprawować mandat posła, ale na przeszkodzie stanęła bardzo poważna choroba. U Ziobry wykryto nowotwór.

Wedle informacji przekazywanych przez "Super Express" polityk przeszedł już dwie chemioterapie, a w najbliższym czasie czeka go poważna operacja. Ze względu na problemy zdrowotne Zbigniew Ziobro nie może na razie wrócić do Sejmu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Politycy PiS nie byli inwigilowani Pegasusem? "Nie mogę poręczyć"

Pojawiały się jednak plotki, iż szef Suwerennej Polski będzie startował w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Te odbędą się w Polsce w niedzielę (9 czerwca). Ziobro miałby znaleźć się na liście kandydatów na europosłów.

Zbigniew Ziobro wystartuje w wyborach? Ozdoba komentuje

Wydaje się jednak, że póki co polityk z obozu Zjednoczonej Prawicy skupi się raczej na powrocie do zdrowia. Tak wynika ze słów Jacka Ozdoby, posła Suwerennej Polski.

Pan minister Zbigniew Ziobro nie będzie kandydował w wyborach do europarlamentu. Pan minister do czasu powrotu do pełnego zdrowia nie będzie uczestniczył w życiu politycznym - powiedział w rozmowie z Super Expressem bliski współpracownik Zbigniewa Ziobro.

Ozdoba dodał, że ten rok będzie dla byłego szefa resortu sprawiedliwości kluczowy pod kątem zdrowotnym. Niemal pewny wydaje się start w wyborach do Parlamentu Europejskiego Patryka Jakiego i Beaty Kempy. Oboje są europosłami od 2019 roku.

Na listach Prawa i Sprawiedliwości do PE mają się również znaleźć Jacek Kurski i Daniel Obajtek, co ponoć nie wszystkim w partii się podoba. Lista chętnych jest bowiem bardzo długa.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić