aktualizacja 

Zbrodnia w Las Vegas. Byłemu króliczkowi Playboya grozi 25 lat więzienia

10

Kelsey Turner zdecydowała się na ugodę z prokuraturą, która zarzucała jej morderstwo 71-letniego psychiatry. Dr Thomas Burchard był sponsorem byłej modelki. Turner miała zdecydować się na zabójstwo po tym, jak przestał jej płacić 3200 dolarów miesięcznie.

Zbrodnia w Las Vegas. Byłemu króliczkowi Playboya grozi 25 lat więzienia
Byłej modelce Playboya grozi 25 lat więzienia (Instagram)

Roczny sponsoring

Według śledczych Kelsey i Thomas Burchard utrzymywali relację, a lekarz przynajmniej przez rok przelewał jej pieniądze. Ostatni raz miał się z nią widzieć, kiedy pojechał do Las Vegas aby powiedzieć jej, że to koniec sponsoringu. Ta wiadomość miała doprowadzić było modelkę do szału.

Turner ze swoim ówczesnym chłopakiem mieli pobić dr Burcharda na śmierć przy pomocy kija baseballowego, a następnie wepchnąć jego ciało do bagażnika samochodu pośrodku pustynnej drogi w Nevadzie.

Jon Logan Kennison, który miał pomagać byłej modelce, może spędzić za kratkami od 18 do 45 lat. W wywiadzie, którego udzielił "Access Hollywood" podkreślał, że ani on, ani Turner nie brali udziału w morderstwie, a zamordowany wcale nie był sponsorem jego ówczesnej dziewczyny.

Innego zdania jest Judy Earp, wieloletnia partnerka Burcharda, która miała ostrzegać lekarza, że młode kobiety mogą chcieć go wykorzystywać. Według jej zeznań, 71-latek tuż przed swoją śmiercią pojechał do Las Vegas, aby powiedzieć byłej Playmate, że to koniec sponsoringu.

Podejrzana współlokatorka

W marcu 2019 roku Burchard uczestniczył w przyjęciu, które wyprawiała Turner ze swoim chłopakiem. W pewnym momencie lekarz wdał się w kłótnię ze współlokatorką Turner, Dianą Peną.

Kennison i Turner obawiali się, że krzyki zaalarmują sąsiadów, którzy wezwą policję. Dlatego zdecydowali się wyjść z domu.

Zapytany, w jaki sposób rozkładające się zwłoki Burcharda znalazły się w bagażniku samochodu Turnera, Kennison odpowiedział: "Diana miała z tym coś wspólnego". Dodał, że wszystko wskazuje na to, że właśnie współlokatorka zabiła 71-latka.

W zeznaniu przed sądem Diana Pen podkreślała, że to Kennison ścigał lekarza z kijem baseballowym, gdy tamten pokłócił się z jego dziewczyną. Dodała też, że Burchard z posiniaczoną głową wołał o pomoc. Został zaprowadzony do samochodu i myślał, że będzie przewieziony do szpitala. Tymczasem Kennison i Turner polecili Dianie Pen, aby posprzątała mieszkanie z krwi.

Diana przyznała się do tego, że pomagała w morderstwie. Jednocześnie zastrzegła, że będzie zeznawać przeciwko Kennison i Turner.

Krwawe dowody

Ciało Thomasa Burcharda znaleziono w bagażniku mercedesa należącego do Kelsey Turner w marcu 2019 roku.

W porzuconym pojeździe znajdowała się kamizelka należąca do 71-latka oraz jego klucze do domu. Śledczy pobrali odciski palców i ślady DNA.

Dowody krwi na tylnym siedzeniu sugerowały, że Burchard został zaatakowany w pojeździe - podała policja we wniosku o nakaz aresztowania Turner.

Byłą modelkę aresztowano 21 marca 2019 roku a Jona Logana Kennisona 17 kwietnia 2019 roku. Zapytany podczas wywiadu w więzieniu o to, czy zabił Burcharda Kennison odpowiedział "nie".

Nigdy bym go nie skrzywdził. Nigdy mu nic nie zrobiłem. Kiedy wychodziłem, był w znakomitym stanie - dodał.

Rodzina Kelsey Turner po tym, jak 71-latek przestał jej przelewać pieniądze, dostała nakaz eksmisji. Była Playmate cały czas potwierdza, że nie miała nic wspólnego z morderstwem, ale zdecydowała się na ugodę, bo wie, w jak ciężkiej sytuacji się znalazła.

Swój ostateczny wyrok Turner usłyszy 10 stycznia 2023 roku

Zobacz także: Zabójstwo sprzed lat i presja na organach ścigania? "W sprawie Tomasza Komendy tak było"
Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić