"Zbuntowany anioł". Tak radna PiS ubrała się na sesję Rady Miasta

103

Budżetowa sesja Rady Miasta Zielona Góra z pewnością przejdzie do historii. Nie jednak za sprawą podjętych na niej decyzji, a "świątecznej" atmosfery, którą wprowadziła Eleonora Szymkowiak. Radna PiS przyszła do ratusza w... przebraniu anioła. - Myślałem, że Rada Miasta to poważna instytucja, a nie szopka - komentuje w mediach społecznościowych radny Rafał Kasza.

"Zbuntowany anioł". Tak radna PiS ubrała się na sesję Rady Miasta
Radna PiS Eleonora Szymkowiak przyszła do ratusza w przebraniu anioła (Facebook, Wikimedia Commons)
Trwa właśnie najważniejsza sesja Rady Miasta Zielona Góra w roku. Podejmujemy uchwałę budżetu Zielonej Góry na rok 2023, a radna Prawa i Sprawiedliwości przyszła przebrana za… No właśnie, za kogo? - napisał we wtorek na Facebooku radny Zielonej Góry Rafał Kasza.

Zielona Góra. Radna PiS przyszła na sesję w przebraniu

Do posta Kasza dołączył zdjęcie radnej Eleonory Szymkowiak ubranej w białą szatę, z ogromnymi skrzydłami przyczepionymi do pleców. Przed nią, obok rozłożonych na stole dokumentów i laptopa, stoją... kiszone ogórki.

Myślałem, że Rada Miasta to poważna instytucja, a nie szopka. Wystarczy, że już PiS robi jedną na Wiejskiej od kilku lat. PS. Wy też, idąc do pracy, przebieracie się!? - zapytał uszczypliwie radny klubu Zielona Razem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kaczyński po wyroku sprzeda dom? "To są żarty"

Zdjęcie lotem błyskawicy obiegło media społecznościowe. Trudno się dziwić, gdyż takie widoki w miejskich ratuszach nie zdarzają się często. Jak jednak wskazuje regionalny portal wiadomoscizg.pl, mieszkańcy Zielonej Góry mogli się już do nich przyzwyczaić. Nie jest to bowiem pierwszy raz, kiedy Szymkowiak pojawiła się sali sesyjnej w nietypowym stroju.

W poprzednich latach okresie świątecznym radnej PiS zdarzało się już przyjść na sesje Rady Miasta w przebraniu anioła, innym razem zaś owinęła się lampkami choinkowymi i łańcuchami. Jak tłumaczyła wówczas w jednym z wywiadów, "strój anioła łagodzi obyczaje".

"Brak szacunku"

Reakcja internautów na fotografię z zielonogórskiego ratusza była bezlitosna. W sekcji komentarzy pod wpisem Rafała Kaszy zielonogórzanie prześmiewczo nazywają radną PiS "Zbuntowanym Aniołem", czy "gołębiem do góry nogami".

Wiele osób wskazuje także, że swoim zachowaniem Szymkowiak okazała brak szacunku do pełnionej przez siebie funkcji i innych radnych. Oto kilka przykładowych komentarzy, które pojawiły się pod postem radnego klubu Zielona Razem:

Myślałam, że już mnie niczym nie zaskoczą. Dobra, myliłam się. Duże są pokłady ich kreatywności.
Odstawianie "szopki" w urzędzie? Kto akceptuje takie zachowanie?
Brak szacunku.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić