Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
SSŃ
|

Zderzenie statków na Morzu Żółtym. Do wody wycieka ropa

10
Podziel się:

Tankowiec przewożący około miliona baryłek masy bitumicznej zderzył się z masowcem u wybrzeży chińskiego miasta portowego Qingdao. Do Morza Żółtego wylewają się litry ropy naftowej - poinformowali we wtorek chińscy urzędnicy morscy.

Zderzenie statków na Morzu Żółtym. Do wody wycieka ropa
Wyciek ropy w pobliżu portu Qingdao w Chinach po zderzeniu statków.

Zderzenie z udziałem zakotwiczonego tankowca "A Symphony" pod banderą Liberii i masowca "Sea Justice" miało miejsce we wtorek o godzinie 8.50 czasu lokalnego w pobliżu chińskiego miasta portowego Qingdao. To największy terminal odbierający ropę naftową dla największego importera na świecie.

Siła uderzenia w lewą burtę spowodowała pęknięcie w zbiornikach ładunkowych i balastowych, powodując wyciek ropy naftowej do morza - informuje Goodwood Ship Management, armator tankowca.

Kolizja statków na Morzu Żółtym. Do wody wycieka ropa

Gęsta mgła, która od poniedziałku utrudniała nawigację u wybrzeży Qingdao, przyczyniła się do słabej widoczności. Rozmiar wycieku jest trudny do określenia, ponieważ mgła utrudniała operacje mające na celu jego powstrzymanie.

Załoga nie odniosła żadnych obrażeń. Na pokładzie tankowca wszczęto procedury awaryjne, aby ograniczyć wyciek substancji do morza. Incydent został zgłoszony lokalnym władzom. Operacje są utrudnione przez zamknięcie portu z powodu "zerowej widoczności" - poinformowało Goodwood.

Administracja Bezpieczeństwa Morskiego Shandong poinstruowała inne statki, aby pozostały co najmniej 10 mil morskich od A Symphony, ale nie podała szczegółów dotyczących wycieku.

Tankowiec był załadowany po brzegi

Jak wynika z danych, tankowiec zawinął do na półwysep Malajskim na początku tego miesiąca, gdzie został w pełni załadowany i wypłynął do Chin. Dyrektor wykonawczy Run Cheng International Resource, z którym skontaktował się Reuters, powiedział, na pokładzie znajduje się 150 000 ton ładunku masy bitumicznej.

Bitumen, mieszanina węglowodorów z pozostałości po rafinacji, jest stosowany do nawierzchni drogowych i pokryć dachowych. Źródła żeglugowe podały, że bitum jest zwykle transportowany w mniejszych statkach z wyspecjalizowanym ogrzewaniem zamiast suezmaxes.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(10)
Odessa88
9 miesięcy temu
Czy to u tych sie stalo co wypuscili Corone?
Kloss88
9 miesięcy temu
No to skosnookie beda mialy zamiast morza zoltego morze bitumiczne
Kolop
9 miesięcy temu
A gdzie Greta
Wiem
9 miesięcy temu
Bzdury. Od lat pracuje przewozac bitum cysterna. Jest to produkt nie zagrazajacy srodowisku. UN 3257, 99. Material o podwyzszonej temperaturze, w kontakcie z woda powstaje para wodna w sposob bardzo gwaltowny. 1 litr wody dodany do bitumu powoduje powstanie 1000 litrow pary wodnej. Pismak splodzil cos o czym nie ma bladego pojecia. Zal czytac takie wypociny
Lord Vader
9 miesięcy temu
Czy te statki prowadzili ruscy ?? Ile trzeba mieć promili żeby doprowadzić do takiej kolizji. Statki mają radary i system AIS. Trzeba tylko prowadzić kontrolę i nawigację.
miecio
9 miesięcy temu
Oj tępaki, fachowcy górale, w zbiornikach balastowych jest zwykła woda, a masa bitumiczna to asfalt który przewozi się podgrzewany, dostanie zimnej wody (morskiej) to się zrobi bryła, a gdzie te litry ropy naftowej , i ile tych litrów 2, 4 a może aż 10 litrów ????
bosman
9 miesięcy temu
kto pisze te artykuły,,, za takie profanowanie języka polskiego winno sie karać tych "redaktorów"
JOIHOPO
9 miesięcy temu
NIE MIELI ICE I RADARU; CIEKAWE?
Franz
9 miesięcy temu
No to teraz rybki "polskie " z chin będą dorodne.
Franz
9 miesięcy temu
E.... tam nic się nie stało.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić