Zdjęcia Anji Rubik na licytacji WOŚP. "Na fotografii jestem naga."

33

Anja Rubik postanowiła wesprzeć WOŚP podczas 29. finału fundacji. Na licytacje wystawiła swoje zdjęcia. Jak podkreśliła - sesja ta była dla niej bardzo osobista i ważna.

Zdjęcia Anji Rubik na licytacji WOŚP. "Na fotografii jestem naga."
Anja Rubik wspiera WOŚP. Można wylicytować jej zdjęcia. (AKPA)

Na Instagramie Anja Rubik poinformowała o swojej decyzji w związku z 29. finałem WOŚP. Zdecydowała się wystawić na licytację swoje zdjęcia, na których jest kompletnie naga.

To, jak podkreśliła w opisie, jej "najważniejsze i najbardziej osobiste okładki oraz autoportrety w karierze". Wyjaśniła także, co było inspiracją sesji, a także jaka jest jej symbolika.

W tym roku na aukcję WOŚP przeznaczam dwa wyjątkowo ważne dla mnie zdjęcia. (...) [Fotografie] Powstały podczas sesji okładkowej specjalnego wydania magazynu Vogue Polska, „Siła Kobiet”. Będą to pierwsze wydruki z serii zaledwie pięciu, które powstaną.
Na fotografii jestem naga - dodała Anja Rubik.
W systemach patriarchalnych ciało kobiety jest seksualizowane, jest czymś złym i nieprzyzwoitym. Stąd też nagość stała się symbolem kobiecej rewolucji.

Przy okazji Anja Rubik nawiązała także do obecnej sytuacji w Polsce, związanej z ogólnopolskim Strajkiem Kobiet. Odniosła się do wyroku TK, którego uzasadnienie kilka dni temu pojawiło się na stronie rządowej.

Obecnie w Polsce odbiera się kobietom prawo reprodukcyjne oraz prawo do decydowania o własnym życiu i o własnym ciele - dodała.
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić