Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
MMC
|

Nie żyje Sophie. Ikona społeczności LGBT zginęła w wieku 34 lat

38
Podziel się:

Sophie była szkockim muzykiem, producentem muzycznym, piosenkarką, autorką tekstów i DJ-em. Nieraz nazywano ją wizjonerką współczesnej sceny muzycznej.

Nie żyje Sophie. Ikona społeczności LGBT zginęła w wieku 34 lat
Sophie zmarła w wieku 34 lat. (Getty Images)

Sophie była odkryciem współczesnej sceny muzycznej. Nominowana była do Grammy w kategorii eksperymentalny pop. W zawrotnym tempie podbiła scenę muzyki elektronicznej.

Sophie długo ukrywała swoją tożsamość. Nie używała swojego głosu, a podczas wywiadów i koncertów ukrywała swoją twarz. Dopiero w 2017 roku przy wydaniu singla "It's okay to cry" pokazała swoją twarz i użyła własnego głosu na wokalu.

Wywołało to falę kontrowersji. Wielu było pewnych, że za konsolą zawsze stoi mężczyzna. Sophie okazała się jednak transpłciową kobietą. Stała się w końcu ikoną osób LGBT.

Artystka zmarła w sobotę ok. godz. 4 rano. O jej śmierci poinformowali jej współpracownicy i wytwórnia. Miała umrzeć w "nagłym wypadku" w Atenach, gdzie mieszkała na co dzień. Artystka miała 34 lata.

Zobacz także: Reanata Dancewicz na proteście pod TK: "Stała się rzecz haniebna"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(38)
Gal Anonim
8 miesięcy temu
Jednego mniej, świat będzie trochę lepszy.
kasia
12 miesięcy temu
Komentatorzy !! Nauczcie się w końcu ojczystego - mam nadzieję- języka. Jak czytam te wasze pełne błędów opinie, to rzygać mi się chce.
Djromulus
12 miesięcy temu
To niewyobrażalna stara dla świata muzyki elektronicznej. Niezapomniany koncert na Tauron Nowa Muzyka oraz na Unsound w Krakowie. Mega zaskoczenie. Jeśli nieznasz kogoś twórczości nie komentuj. Ja dalej będę pamiętał kawałek "Nothing More To Stay"jak dlamnie one of the best.
Vanesca
12 miesięcy temu
Nie żyje... Zginęła... A może polegała?
Pusia
12 miesięcy temu
To obrzydliwe co potraficie wypisać po śmierci człowieka. Nieważna jest płeć i orientacja, ważny szacunek dla osoby która nìe może się obronić. Jak można być tak podłym żeby wypisywać takie rzeczy. Nawet nie wiecie ilu sławnych i mądrych ludzi było odmiennej orientacji
Gangnam tuli
12 miesięcy temu
Tak powinni wszyscy z lbgt skończyć był by spokój
wesoły
12 miesięcy temu
To było takie coś jak nasz Margot?
kasia
12 miesięcy temu
fajnie
skomt
12 miesięcy temu
Osoba zmarła, można mieć odmienne poglądy, ale uszanować i nie pisać głupich komentarzy. W komentarzach to te same osoby, które potem uczą dzieci "o zmarłych źle się nie mówi", ale o LGBT to już można :D Polactwo.
Ja się pytam
12 miesięcy temu
No to w końcu zginęła czy zginął albo zginęło?
Nick
12 miesięcy temu
Skąd w was tyle nienawiści? Chyba życie wam niemiłe, że wchodzicie tutaj i wyzywacie się. W dodatku piszecie, że nikogo to nie obchodzi. To w takim razie po co tu wchodzicie i komentujecie, marnując swój "cenny" czas XD
Emilian58
12 miesięcy temu
Jednego mniej i owszem.
Głupota
12 miesięcy temu
To czym się zaraziła.
Ministrant.
12 miesięcy temu
Odstosunkójcie,bóg tak chciał.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić