Wróć na
Kamil Karnowski
|

Zdjęcia satelitarne ujawniły sekret. Kim Dzong Un buduje magazyn na nową broń

169
Podziel się

Analiza niedawnych zdjęć satelitarnych zrobionych nad Koreą Północną zdaje się potwierdzać przypuszczenia, że kraj ten cały czas rozwija pociski dalekiego zasięgu. Wskazywać na to ma budowa specjalnego magazynu do przechowywania tego typu ładunków.

Kim Dzong Un nadal rozwija broń dalekiego zasięgu
Kim Dzong Un nadal rozwija broń dalekiego zasięgu (Getty Images)
bCIVyCDF

Budowa nowego kompleksu militarnego prawdopodobnie ruszyła w 2017 roku. Dopiero teraz jednak można dostrzec jego ostateczny kształt. Jak twierdzą specjaliści think-tanku Center for Strategic and International Studies (CSIS), kompleks jest niemal gotowy do użycia. Na dowód pokazano zdjęcia satelitarne.

Kim Dzong Un buduje magazyn na nową broń

Jednym z wyróżniających się jest budynek o wysokości niemal 40 metrów. To tam miałyby w przyszłości znajdować się pociski typu Hwasong-15. Jak donoszą amerykańskie media, broń ta ma może mieć dostateczny zasięg, by dolecieć do USA.

bCIVyCDH

Ten kompleks może mieć wiele funkcji. Koreańczycy mogą go wykorzystywać do przechowywania rakiet, ich testowania lub przetrzymywania tam osprzętu niezbędnego do wystrzelenia tego typu pocisków - skomentował Joseph Bermudez, współtwórca raportu.

bCIVyCDN

Ośrodek znajduje się ok. 20 kilometrów od Pjongjangu. Zbudowano go nieopodal wojskowego lotniska. Eksperci wskazują, że może mieć także rozległy system infrastruktury podziemnej. - Możliwe, że będą tam składać pociski z gotowych elementów przywożonych np. koleją - spekuluje Bermudez.

O pociskach Hwasong-15 głośno zrobiło się w listopadzie 2017 roku. To wtedy świat mógł zobaczyć udaną próbę wystrzelenia tej rakiety balistycznej. Chwaląc się udanym testem, Korea Północna oświadczyła, że posiada obecnie broń pozwalającą przeciwstawić się "polityce nuklearnego szantażu stosowanej przez amerykańskich imperialistów".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bCIVyCEi
KOMENTARZE
(169)
mol
2 miesiące temu
Ukraina oddała broń, w zamian otrzymał gwarancję nienaruszalności granic... Drugi raz ten sam numer nie przejdzie, żadne państwo już się nie nabierze.
Stój Halina
2 miesiące temu
Wiadomości o Kimie od tygodnia.A o tym że mój sąsiad z parteru pije trzeci dzień to ani słowa w mediach.Jak to jest?
Jaś
2 miesiące temu
Kim wszystkich zaskoczy , on tam zbudował prażanie migdałów ale o tym nikt nie wiedział.
bCIVyCEj
Stachu
2 miesiące temu
Patrzę przez płot do sąsiada , on też coś buduje . Może amerykanie pstrykną tam jakieś zdjęcie . Ta sprawa jest podejrzana.
kuku
2 miesiące temu
"Jak donoszą amerykańskie media" brak podania wiarygodnego źródła. Zdjęcie zrobione przez kogo? kto potwierdza autentyczność tego zdjęcia? może być to zrobione gdziekolwiek. Tak nami manipulują, blaszak postawiony i wywnioskowano że ma broń na 100%
Najnowsze komentarze (169)
a co tam
2 miesiące temu
Bob budowniczy
histr
2 miesiące temu
w Iraku też "mieli" broń chemiczną.. pora na Koree..
jurand
2 miesiące temu
To ta sama agencja wywiadowcza co dokumentowała śmierć Kim Dzong Una, czy broń chemiczną w Iraku!!!
ewa
2 miesiące temu
Już Powell karmił opinię publiczną w lutym 2003 roku w ONZ takimi samymi zdjęciami, żeby zdobyć poparcie na inwazję na Irak. Do dnia dzisiejszego nie otrzymał kary za te kłamstwa kosztujące życie milionów Irakijczyków.
siedzieje
2 miesiące temu
no zaskoczylc to moze sasiadka meza z parteru bo ten wrucil wczesniej z delagacji a kochanek w domu
jado
2 miesiące temu
fabryka szczepionki na covid19
eck
2 miesiące temu
E tam szwalnie gdzie szyją mundurki i maseczki na korono-wirusa. USA zaraz czuje się zagrożona bo tylko oni mogą produkować rakiety i sprzedawać . Tak jak i inne przetwory oraz ropę i gaz choćby polakom ,którym to już nawet świnie i kartofle sprzedają bo Polski rolnik ma zakaz produkcji i sprzedaży bez ich zgody bo inaczej Tramp nałoży na Polaków sankcję i karę grzywny tak jak t zrobił z Chińczykami. Za co Chińczycy darmo oddali mu tego wirusa co to ponoć nielegalnie bez zgody USA wyprodukowali.
Nietoperek
2 miesiące temu
Oho, będą przechowywać Hwasong-15, mniejszą kopię Amerykańskiego pocisku Titan II, nawet niektóre części sugerują że Amerykanie sprzedali im oryginały. Pociski zasilane silnikami wyjętymi z Ukraińskich pocisków balistycznych.
bCIVyCEb
Tatata
2 miesiące temu
Widac po dachu !! Kryty azbestem !! Czyli antyrakietowy...normalny by byl pokryty brezentem..
Satelita
2 miesiące temu
Ja robię zdjęcia satelitarne zawsze jak dostanę wypłatę . Ide do monopolowego i wracam jak ruski satelita. Nawet Amerykanie mnie nie wypatrzą.
Grrr
2 miesiące temu
Zauważcie, że ci "źli" budują pociski dalekiego zasięgu tak aby doleciały do USA... 3/4 świata kieruje pociski w USA, no jednak coś w tym jest, że zdecydowana większość świata najchętniej to już by tam wystrzeliła nie jedną rakietkę. Bez powodu tak się nie dzieje...
888
2 miesiące temu
Tyle aż nie mam z dorobku u sadzowika
888
2 miesiące temu
Tyle aż nie mam z dorobku u sadzowika
888
2 miesiące temu
Tyle aż nie mam z dorobku u sadzowika
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić