aktualizacja 

Zdjęcia z Korei Północnej. Nowa broń dla Rosji?

Na najnowszych zdjęciach satelitarnych widzimy, że Korea Północna radykalnie zwiększyła liczbę transportów towarowych do Rosji. Podejrzewa się, że były to dostawy broni dla armii Władimira Putina, która 24 lutego 2022 roku zaatakowała Ukrainę.

Zdjęcia z Korei Północnej. Nowa broń dla Rosji?
Niepokojące zdjęcia z Korei Północnej. Nowa broń dla Rosji? (Twitter)

Warto przypomnieć, że prezydent Rosji Władimir Putin i północnokoreański dyktator Kim Dzong Un we wrześniu spotkali się na kosmodromie Wostocznyj w południowo-wschodniej Rosji. Po zakończeniu spotkania przywódców nie przewidziano żadnego podpisania dokumentów ani wspólnej deklaracji.

Oficjalnie Kreml nie ujawnił też, o czym dokładnie dyskutowali Władimir Putin i Kim Dzong Un. W kuluarach mówiło się natomiast o tym, że Korea zaoferowała swoją pomoc dla Rosji w wojnie z Ukrainą.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Akcja na granicy z Niemcami. Zatrzymali polskie busy do kontroli

Na potwierdzenie tych przypuszczeń, profil Nexta na platformie X (dawniej Twitter) opublikował zdjęcie satelitarne linii kolejowej Tumangang, na granicy z Rosją.

5 października 2023 roku zarejestrowano tam niespotykaną dotychczas liczbę wagonów towarowych - ok. 73.

Korea Północna radykalnie zwiększyła liczbę transportów towarowych do Rosji. Podejrzewa się, że były to dostawy broni - czytamy we wpisie.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Korea szykuje się na wojnę?

Rośnie napięcie pomiędzy obydwoma krajami Półwyspu Koreańskiego. W 2022 roku Korea Północna przeprowadziła rekordową liczbę prób rakietowych.

Północnokoreańskie drony po raz pierwszy od pięciu lat naruszyły południowokoreańską przestrzeń powietrzną. Armia Korei Północnej później przepraszała za to publicznie.

Formalnie obie Koree pozostają w stanie wojny od 1953 roku, czyli od zakończenia wojny koreańskiej. Po zakończeniu działań wojennych nie podpisano traktatu pokojowego, kraje rozdziela linia demarkacyjna.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić