Wiktoria Policha
Wiktoria Policha| 

Zdjęcia z Mińska. Niewyobrażalna odwaga kobiety z dzieckiem

W centrum Mińska miała miejsce jednoosobowa pikieta. Wzięła w niej udział odważna kobieta, która postanowiła zamanifestować sprzeciw wobec wojny. Obok niej było dziecko. Po chwili, białoruskie służby podeszły do protestującej.

Zdjęcia z Mińska. Niewyobrażalna odwaga kobiety z dzieckiem
Jednoosobowa pikieta w Mińsku, kobieta i mała dziewczynka kontra mundurowi (Twitter.com, Franak Viačorka)

Jednoosobowa pikieta w centrum Mińska. W stolicy Białorusi protestowała kobieta, która trzymała w rękach transparent z napisem: "Stop wojnie".

Zdjęcia opublikował na Twitterze Franak Viačorka, starszy doradca Swiatłany Cichanouskiej. Na pierwszym z nich widać kobietę trzymającą transparent, a obok niego dwa balony w ukraińskich barwach. Wokół niej krążyła dziewczynka na hulajnodze.

"Stop wojnie" kobieta z dziewczynką poszła na jednoosobową pikietę w centrum Mińska. Nie wiadomo, czy zostały zatrzymane, czy nie - pisze Viačorka.

Pojawiło się też kolejne zdjęcie. Oprócz dziewczynki i jej opiekunki widać na nim dwóch białoruskich mundurowych, którzy zdecydowali się zainterweniować i przerwać jednoosobową pikietę. Doradca kandydatki na prezydenta Białorusi (2020 r.) napisał:

Zatrzymano odważną kobietę, która wyruszyła na pikietę przeciwko wojnie na Ukrainie w Mińsku na Białorusi. Nie jest jasne, co stało się z małą dziewczynką.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Łukaszenko wyśle białoruskie wojsko do Ukrainy? Ekspert: Jest zakładnikiem Putina
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić