Zdjęcia z Olsztyna. Ludzie na ten widok chwycili na telefony

401

Nietypowe sceny rozegrały się w Olsztynie. Osoby, które w czwartek wybrały się na spacer po tamtejszej starówce, były świadkami dość niepokojąco wyglądającego zjawiska. W okolicach restauracyjnych ogródków pojawiły się tysiące... pszczół. Ogromny rój doprowadził do niemałej paniki w samym centrum miasta.

Zdjęcia z Olsztyna. Ludzie na ten widok chwycili na telefony
Na olsztyńskiej starówce pojawił się ogromny rój pszczół (Facebook, Starówka Olsztyn)

Z pewnością nie tego spodziewali się turyści i mieszkańcy Olsztyna, którzy w upalne czwartkowe popołudnie wybrali się na Stare Miasto. Spokojny spacer dla wielu osób zamienił się w emocjonujące doświadczenie, gdy starówkę opanował olbrzymi rój pszczół.

Pszczoły podbiły olsztyńską starówkę

Jak donosi lokalny portal "Twój Kurier Olsztyński", królowa pszczół nagle wleciała pod parasol stojący przed Starym Ratuszem, a tuż za nią przyleciały tysiące tych miododajnych owadów.

Na zdjęciach z miejsca zdarzenia widać, że niebo nad olsztyńską starówką zrobiło się niemal czarne. Pszczoły siadały na markizach, parasolach i doniczkach przed restauracjami i kawiarniami. Przestraszeni ludzie zaczęli uciekać w popłochu.

Zamieszanie trwało blisko godzinę. Sytuacja uspokoiła się, gdy większość owadów zebrała się wokół swojej matki, tworząc wielki kłąb zwisający z parasola pod ratuszem. Właściciel lokalu wezwał strażników miejskich, a turyści musieli ewakuować się z ogródka.

Na miejsce przybył doświadczony pszczelarz, któremu udało się złapać owady do przenośnego ula. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, pszczoły bowiem atakują jedynie w sytuacji zagrożenia.

Ostatecznie wszystko dobrze się skończyły, owady trafiły pod opiekę pszczelarza. Co ciekawe, do tej widowiskowej sytuacji doszło dokładnie dzień przed ustanowionym przez ONZ Światowym Dniem Pszczół, który przypada na 20 maja.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Tanie wycieczki na wakacje 2022? Ekspertka zdradza najlepsze daty
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić