Zdjęcie z metra na Białorusi. Szczegół przykuł uwagę wszystkich

Podziel się:

Sieć obiegło zdjęcie z metra na Białorusi, na którym widać dwie wpatrzone w telefon kobiety. Nie one przykuły jednak uwagę internautów. Wszyscy zwrócili uwagę na to, co się znajduje za ich plecami.

Zdjęcie z metra na Białorusi. Szczegół przykuł uwagę wszystkich
"Nie dla wojny!" Jest zdjęcie z metra z Białorusi (Twitter)

Białoruś odgrywa swoją rolę w inwazji rosyjskiej na Ukrainę. W odniesieniu do działań podważających integralność terytorialną, suwerenność i niezależność Ukrainy Unia Europejska postanowiła nałożyć sankcje na 22 wysokich rangą członków białoruskiego personelu wojskowego.

Białoruś wspiera agresję wojskową Rosji na Ukrainę m.in. poprzez umożliwienie Rosjanom wystrzeliwania rakiet balistycznych z białoruskiego terytorium.

Mimo to Aleksandr Łukaszenka zapewnił, że "Białoruś nie planuje przyłączenia się do rosyjskiej operacji wojskowej na Ukrainie". Łukaszenka zaprzeczył też zarzutom Kijowa, jakoby wojska rosyjskie atakowały Ukrainę z terytorium Białorusi, chociaż dowody są niezbite.

Protestowanie na Białorusi jest ryzykowne i wiąże się z możliwością zatrzymania przez milicję. Nie brakuje jednak odważnych, o czym świadczy zdjęcie z mińskiego metra. W jednym z wagonów widzimy pasażerki, a za nimi napis "Nie dla wojny".

Rosja też podzielona

Ze względu na propagandowe działania Kremla zdecydowana większość mieszkańców Rosji oraz Białorusi nie otrzymuje prawdziwych informacji na temat agresji reżimu.

Podobnie jak na Białorusi, w Rosji niektórzy sami jednak docierają do prawdy. W moskiewskim metrze zawisły ostatnio kartki z mapami metra w Kijowie i Charkowie. Na kartkach widnieje duży napis "Nie dla wojny".

Zobacz także: "Czuć zapach trupów". Przerażająca relacja dziennikarki z Ukrainy
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić