Ludzie nie wiedzą, co się dzieje. Zdjęcie z Moskwy

Nie wszyscy Rosjanie wiedzą, co się dzieje na Ukrainie, a tych, którzy wiedzą i protestują, brutalnie traktują władze. Mimo to w kraju cały czas widać i słychać głosy sprzeciwu wobec zbrodniczych działań reżimu Władimira Putina. Protesty mają miejsce m.in. w moskiewskim metrze.

Ludzie nie wiedzą, co się dzieje. Zdjęcie z Moskwy
W wagonach moskiewskiego metra zawisły kartki (Twitter)

Władimir Putin dokonał inwazji na Ukrainę, ale ze względu na propagandowe działania Kremla zwykli mieszkańcy Rosji nie otrzymują prawdziwych informacji na temat agresji reżimu. Państwowe rosyjskie media przedstawiają wojnę nie jako inwazję, tylko "operację pokojową". Wiele osób, w tym nawet niektórzy rosyjscy żołnierze, nie zdaje sobie sprawy, że zaatakowany został niewinny naród.

Niestety, osoby, które protestują, muszą się liczyć z poważnymi konsekwencjami ze strony reżimu Putina. W ostatnich dniach w sieci pojawiło się dużo zdjęć i nagrań, na których widać rosyjskich manifestantów aresztowanych przez policję za wyrażanie swoich poglądów.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Protesty jednak nie ustają. Ich efekty były ostatnio widoczne w moskiewskim metrze. W wagonach zawisły tam kartki z mapami metra w Kijowie i Charkowie. Na kartkach dano do zrozumienia mieszkańcom Moskwy, że ludzie w tych miastach nie mogą korzystać z metra tak jak mieszkańcy Moskwy - w Kijowie i Charkowie stacje metra służą teraz za podziemne schrony. Na kartkach widnieje też napis "Nie dla wojny".

Z powodu nalotów i ciągłego zagrożenia dziesiątki tysięcy cywilów w Kijowie muszą każdego wieczoru szukać schronienia w metrze. Mieszkańcy Moskwy szczerze wspierają ludność Kijowa #MoskwaPrzeciwkoWojnie - napisano na plakatach.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Apel Ukrainy do rosyjskich żołnierzy. "Bardzo dobra zagrywka, naprawdę cwana"
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić