Zdjęcie z Parady Równości. Szef Ordo Iuris oburzony. "Patologia"

1487

Jerzy Kwaśniewski jest oburzony tym, co się wydarzyło na Paradzie Równości w ubiegły weekend w Warszawie. Prezes Ordo Iuris twierdzi, że doszło do "patologicznych zachowań". Do wpisu prawnika odniósł się polski jezuita Krzysztof Mądel. "Po raz setny się ośmieszycie" - napisał.

Zdjęcie z Parady Równości. Szef Ordo Iuris oburzony. "Patologia"
Jerzy Kwaśniewski, prezes Ordo Iuris (PAP)

Mec. Jerzy Kwaśniewski na Twitterze w ostrych słowach skomentował zdjęcie, które zostało zrobiono na Paradzie Równości w Warszawie. Scena uwieczniona na fotografii przedstawia dwóch mężczyzn, jeden z nich trzyma na smyczy kobietę, drugi ubrany jest w suknię ślubną. Całej sytuacji przygląda się dziecko. Prezes Ordo Iuris podkreślił, że prawdziwość i okoliczności tego zdjęcia zostaną zweryfikowane.

Uprzedmiotowienie drugiego człowieka - kobiety zamaskowanej i wziętej na smycz - a do tego eksponowanie takich patologicznych zachowań wobec dziecka, zasługuje na pilną interwencję - napisał Kwaśniewski.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Prezes Ordo Iuris podkreślił również, że jeśli nie będzie stanowczej reakcji na takie zachowanie, to Polska będzie się zmagać z jeszcze większą ilością "skrajnych patologii krzywdzących dzieci i kobiety".

Niebezpieczny głos. Deprawacja dziecka i trzymanie kobiety w masce psa na smyczy to element "ciekawego życia"??? Jeżeli nie zareagujemy stanowczo, to społeczna akceptacja skrajnych patologii krzywdzących dzieci i kobiety zaleje nas, ukryta w otulinie kolorowych parad i wesołków - napisał na Twitterze Jerzy Kwaśniewski.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Do wpisu Kwaśniewskiego odniósł się m.in. aktywista Bart Staszewski. "Ale ta Pani, która jest na smyczy tego pana i to pewnie ich wspólne dziecko. Także to heteroseksualne małżeństwo" - skomentował

Jerzy Kwaśniewski w odpowiedzi na post Staszewskiego odpisał, że "Pan Bart odkrył sprawę dla wielu oczywistą od dawna. LGBT to nie mniejszości i homoseksualiści, to ideologia. W jej sidła wpadają także heteroseksualne pary".

Homoseksualne Sidła brzmi jak kapela rockowa - odparł Staszewski.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Polski jezuita skomentował wpis Kwaśniewskiego

Na tweeta Jerzego Kwaśniewskiego zareagował także jezuita Krzysztof Mądel, który podkreślił, że happening rządzi się prawem alegorii, a reakcja prezesa Ordo Iuris to "ośmieszanie się".

I po raz setny się ośmieszycie, happening rządzi się prawem alegorii, nie bezmyślnej dosłowności, pracowałem przez 2 lata w MOPS, kobiety i dzieci są maltretowane, warto to codziennie przypominać zwłaszcza tym, którzy chcieliby skazywać za przypominanie - napisał polski jezuita Krzysztof Mądel.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Prezes Ordo Iuris odpowiedział Krzysztofowi Mądelowi, że jest przekonany, że nie jest to oficjalne stanowisko zakonników.

Ojcze, mam pewność, że obrona takich zachowań wobec kobiet i w obecności dzieci to nie jest oficjalne stanowisko Jezuitów - napisał Jerzy Kwaśniewski.
Zobacz także: Tak wyglądała Parada Równości w Warszawie
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić