o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Papież Franciszek spotkał się z ofiarą pedofilii w Kościele

18
Podziel się

Papież spotkał się z Juanem Carlosem Cruzem, ofiarą pedofilii w Kościele w Chile. Franciszek powołał go do Papieskiej Komisji ds. Ochrony Nieletnich.

Papież Franciszek spotkał się z ofiarą pedofilii w Kościele
Papież Franciszek spotkał się z ofiarą pedofilii w Kościele (Twitter)
bEqZYWaJ

Juan Carlos Cruz za pośrednictwem Twittera poinformował o swoim spotkaniu z papieżem. Do wpisu dołączył również zdjęcia z Franciszkiem.

Podziękowałem papieżowi Franciszkowi za nominację i potwierdziłem moje zaangażowanie w dalsze pomaganie ofiarom wykorzystywania seksualnego na całym świecie - napisał.
bEqZYWaL

Skandal pedofilski w Kościele w Chile

Cruz jest dziennikarzem i pisarzem. Kilka lat temu ujawnił skandal pedofilski i jego tuszowanie w Kościele w Chile. Niedawno papież Franciszek powołał go w skład Papieskiej Komisji ds. Ochrony Nieletnich.

bEqZYWaR

Po ujawnieniu skali pedofilii w chilijskim Kościele papież Franciszek wezwał tamtejszych biskupów do Watykanu na pilną naradę. Wszyscy złożyli dymisje na jego ręce, a papież przyjął niektóre z nich. Spotkał się również z ofiarami wykorzystywania.

Zobacz także: Światowy Dzień Uchodźcy. Jak wygląda ich rzeczywistość?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEqZYWbm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(18)
Sawietnik
miesiąc temu
Panie Premierze, ma Pan dzieci. To skandal, że arcybiskup Głódź został sołtysem. Powinien czyścić toalety! On i wszyscy, którzy głosowali na niego. Papież uznał jego winę.
AAAAAA
miesiąc temu
Myślałem, że zaprosił Dziwisza.
maciek
miesiąc temu
gdy by chciał przyjąć jedną ofiarę czarnej mafii dziennie brakło by mu sto lat
bEqZYWbn
Wiktor🙏👿
miesiąc temu
Przez dziesiątki lat nasi biskupi gonili ofiary księży pedofilów i nie chcieli przyjmować żadnych skarg. A teraz z kolei jak media zaczęły sprawy nagłaśniać doznali zbiorowej amnezji jak np Dziwisz. Powołano jakąś komisję do wyjaśniania tego typu przypadków , która udaje że coś robi tylko efektów nie ma. I dopóki rządzi dojna zmiana nic się nie zmieni. Sojusznicy czyli kościół i władza nawzajem przecież nie będą sobie szkodzić. Jedyna nadzieja w papieżu.
Maja
miesiąc temu
Naprawde cudownie 😇
Abp. PETZ
miesiąc temu
Oj tam, oj tam...
Olo
miesiąc temu
A gdzie lgbt
biblia
miesiąc temu
“On zraniony jest za występki nasze, starty za winy nasze. Ukarany został dla naszego zbawienia, a jego ranami jesteśmy uleczeni. Wszyscy jak owce zbłądziliśmy, każdy z nas na własną drogę zboczył, a Pan jego dotknął karą za winę nas wszystkich. Znęcano się nad nim, lecz on znosił to w pokorze i nie otworzył swoich ust, jak jagnię na rzeź prowadzone i jak owca przed tymi, którzy ją strzygą, zamilkł i nie otworzył swoich ust”. (Ks. Izajasza 53 - 700pne) Istnieją tylko dwie osoby, ktore mogą zapłacić za Twoje winy: Jezus, albo samemu za nie zapłacisz…
Ssak5
miesiąc temu
W kościele katolickim stwierdzono w USA 0.3 % przypadkow pedofili a w szkolnictwie mamy ca 50
12345
miesiąc temu
ja nie zaprosiłem ofiary. Jedyne co może zrobić kościół, to sfinansowanie leczenia psychiatrycznego w przypadkach udowodnionego związku z ludźmi kościoła. Razem z rządem, policją, prokuraturą, MO, w kraju komunistyczną partią PZPR. O ile to nie jest wyłudzenie, bo żadne pieniądze i tak nigdy się nie należą. Natomiast wszystkie skargi i żale w których jest słowo molestowanie są całkowicie natychmiast odrzucone. W polskim języku i prawie nie ma słowa molestowanie(z USA).
Pozdrawiam CI...
miesiąc temu
W tvpis coś o tym wspominali....ktoś coś słyszał....
ip123
miesiąc temu
Wspomina czasy Papieży poprzednich czyli św.Jana Pawła II i Benedykta XVI jak się domyślam.
I tyle.
miesiąc temu
WIDAC PAPIEZA STRACHU. ABY GO NIE SPEDALOWAL. NIE DZIWIE SIE. TEN MLODZAN Z DOSWIADCZENIEM. A TU STARUSZEK PAPIEZ. SAM BEZ OBSTAWY.. POWINIEN NOSZICZ Z SOBA GRANAT PAPIEZ.. NA WSZELKI WYPADEK...
bEqZYWbf
Robert
miesiąc temu
Teraz czas aby nasze opasy złożyli taka sama dymisję na ręce Franciszka!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić