Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Papież Franciszek spotkał się z ofiarą pedofilii w Kościele

18
Podziel się

Papież spotkał się z Juanem Carlosem Cruzem, ofiarą pedofilii w Kościele w Chile. Franciszek powołał go do Papieskiej Komisji ds. Ochrony Nieletnich.

Papież Franciszek spotkał się z ofiarą pedofilii w Kościele
Papież Franciszek spotkał się z ofiarą pedofilii w Kościele (Twitter)
bETqeoTF

Juan Carlos Cruz za pośrednictwem Twittera poinformował o swoim spotkaniu z papieżem. Do wpisu dołączył również zdjęcia z Franciszkiem.

Podziękowałem papieżowi Franciszkowi za nominację i potwierdziłem moje zaangażowanie w dalsze pomaganie ofiarom wykorzystywania seksualnego na całym świecie - napisał.
bETqeoTH

Skandal pedofilski w Kościele w Chile

Cruz jest dziennikarzem i pisarzem. Kilka lat temu ujawnił skandal pedofilski i jego tuszowanie w Kościele w Chile. Niedawno papież Franciszek powołał go w skład Papieskiej Komisji ds. Ochrony Nieletnich.

bETqeoTN

Po ujawnieniu skali pedofilii w chilijskim Kościele papież Franciszek wezwał tamtejszych biskupów do Watykanu na pilną naradę. Wszyscy złożyli dymisje na jego ręce, a papież przyjął niektóre z nich. Spotkał się również z ofiarami wykorzystywania.

Zobacz także: Światowy Dzień Uchodźcy. Jak wygląda ich rzeczywistość?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETqeoUi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(18)
Sawietnik
5 miesięcy temu
Panie Premierze, ma Pan dzieci. To skandal, że arcybiskup Głódź został sołtysem. Powinien czyścić toalety! On i wszyscy, którzy głosowali na niego. Papież uznał jego winę.
AAAAAA
5 miesięcy temu
Myślałem, że zaprosił Dziwisza.
maciek
5 miesięcy temu
gdy by chciał przyjąć jedną ofiarę czarnej mafii dziennie brakło by mu sto lat
bETqeoUj
Wiktor🙏👿
5 miesięcy temu
Przez dziesiątki lat nasi biskupi gonili ofiary księży pedofilów i nie chcieli przyjmować żadnych skarg. A teraz z kolei jak media zaczęły sprawy nagłaśniać doznali zbiorowej amnezji jak np Dziwisz. Powołano jakąś komisję do wyjaśniania tego typu przypadków , która udaje że coś robi tylko efektów nie ma. I dopóki rządzi dojna zmiana nic się nie zmieni. Sojusznicy czyli kościół i władza nawzajem przecież nie będą sobie szkodzić. Jedyna nadzieja w papieżu.
Maja
5 miesięcy temu
Naprawde cudownie 😇
Abp. PETZ
5 miesięcy temu
Oj tam, oj tam...
Olo
5 miesięcy temu
A gdzie lgbt
biblia
5 miesięcy temu
“On zraniony jest za występki nasze, starty za winy nasze. Ukarany został dla naszego zbawienia, a jego ranami jesteśmy uleczeni. Wszyscy jak owce zbłądziliśmy, każdy z nas na własną drogę zboczył, a Pan jego dotknął karą za winę nas wszystkich. Znęcano się nad nim, lecz on znosił to w pokorze i nie otworzył swoich ust, jak jagnię na rzeź prowadzone i jak owca przed tymi, którzy ją strzygą, zamilkł i nie otworzył swoich ust”. (Ks. Izajasza 53 - 700pne) Istnieją tylko dwie osoby, ktore mogą zapłacić za Twoje winy: Jezus, albo samemu za nie zapłacisz…
Ssak5
5 miesięcy temu
W kościele katolickim stwierdzono w USA 0.3 % przypadkow pedofili a w szkolnictwie mamy ca 50
12345
5 miesięcy temu
ja nie zaprosiłem ofiary. Jedyne co może zrobić kościół, to sfinansowanie leczenia psychiatrycznego w przypadkach udowodnionego związku z ludźmi kościoła. Razem z rządem, policją, prokuraturą, MO, w kraju komunistyczną partią PZPR. O ile to nie jest wyłudzenie, bo żadne pieniądze i tak nigdy się nie należą. Natomiast wszystkie skargi i żale w których jest słowo molestowanie są całkowicie natychmiast odrzucone. W polskim języku i prawie nie ma słowa molestowanie(z USA).
Pozdrawiam CI...
5 miesięcy temu
W tvpis coś o tym wspominali....ktoś coś słyszał....
ip123
5 miesięcy temu
Wspomina czasy Papieży poprzednich czyli św.Jana Pawła II i Benedykta XVI jak się domyślam.
I tyle.
5 miesięcy temu
WIDAC PAPIEZA STRACHU. ABY GO NIE SPEDALOWAL. NIE DZIWIE SIE. TEN MLODZAN Z DOSWIADCZENIEM. A TU STARUSZEK PAPIEZ. SAM BEZ OBSTAWY.. POWINIEN NOSZICZ Z SOBA GRANAT PAPIEZ.. NA WSZELKI WYPADEK...
bETqeoUb
Robert
5 miesięcy temu
Teraz czas aby nasze opasy złożyli taka sama dymisję na ręce Franciszka!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić