aktualizacja 

"Żelazna lalka" Putina: Musimy wyzwolić braterski naród fiński

Podziel się:

Rosyjscy propagandyści na usługach Władimira Putina we właściwym sobie stylu skomentowali decyzję o przystąpieniu Finlandii do NATO. W jednym z programów w rosyjskiej telewizji padły słowa o ''wyzwoleniu narodu fińskiego''.

"Żelazna lalka" Putina: Musimy wyzwolić braterski naród fiński
Olga Skabiejewa (Twitter)

Chociaż chcielibyśmy, żeby był to tylko primaaprilisowy żart, niestety w tym przypadku chyba mamy do czynienia z ''poważnymi'' rozważaniami rosyjskich propagandystów na temat przyszłości Finlandii.

Wczoraj sekretarz generalny Jens Stoltenberg zapowiedział, że ''Finlandia w ciągu kilku najbliższych dni stanie się członkiem NATO''. Zaznaczył też, że jest to ''historyczna chwila''. Naczelni rosyjscy propagandyści nie mogli pozostawić tego bez komentarza.

Olga Skabiejewa, prowadząca program w państwowej stacji telewizyjnej Rossija 1, znana też jako ''siły specjalne'' rosyjskiej propagandy i ''żelazna lalka telewizji Putina'', wraz z zaproszonymi do studia gośćmi rozprawiała na temat przystąpienia Finlandii do NATO. Podczas rozmowy padły zaskakujące słowa.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Już szykują się na rozpad Rosji. Wskazał na ruchy USA

Fragment programu opublikował na Twitterze Anton Heraszczenko, doradca ukraińskiego MSW.

Rosjanie chcą ''wyzwolić'' Finów?

''W Finlandii panuje bałagan'' — słyszymy na początku krótkiego nagrania. ''Bałagan'', zdaniem ''ekspertów'', ma być związany z decyzją o przystąpieniu kraju do NATO.

Co ciekawe, ''eksperci'', mówiąc o Finlandii, używają sformułowania ''nasza historyczna kraina''.

Musimy wyzwolić braterski naród fiński — stwierdza Skabiejewa.
Najpierw wyzwólmy wszystko inne, a potem zajmijmy się braterskimi Finami — proponuje jeden z rozmówców naczelnej "żelaznej lalki Putina".

Gdy Skabiejewa dopytuje o szczegóły, ''ekspert'' doprecyzowuje, że chodzi o wyzwolenie w ramach ''specjalnej operacji wojskowej'' (przypomnijmy: tak Rosjanie mówią o napaści na Ukrainę).

Rozmowa na temat imperialistycznych dążeń Rosji i planów dotyczących Finlandii najwyraźniej wprawiła gości zaproszonych do studia w doskonały nastrój. Uśmiechy pojawiły się zarówno na twarzach ''ekspertów'', jak i Olgi Skabiejewej.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Trudno skomentować ten fragment programu, dlatego warto powtórzyć to, o czym przypomniał jeden z internautów w komentarzu do tweeta:

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić