Zełenski wypuszcza więźniów. Będą walczyć z Rosjanami

Ukraińscy więźniowie z doświadczeniem wojskowym zostaną zwolnieni z zakładów karnych, by dołączyć do walk przeciwko najeźdzcy - poinformował w poniedziałek Wołodymyr Zełenski. Prezydent Ukrainy zwrócił się także ze specjalnych apelem do rosyjskich żołnierzy.

Zełenski wypuszcza więźniów. Będą walczyć z Rosjanami
Zełenski poinformował o planach wobec więźniów z doświadczeniem wojskowym (Twitter)

Podczas poniedziałkowego przemówienia Wołodymyr Zełenski poinformował, że doświadczeni w boju Ukraińcy przebywający obecnie w zakładach karnych zostaną zwolnieni, by zasilić ukraińskie wojsko. Po zakończeniu walk mają zostać ułaskawieni.

W sytuacji działań wojennych Ukraińcy z doświadczeniem bojowym zostaną zwolnieni z aresztów. Będą mogli odkupić swoją winę w miejscach najcięższych walk. Wszelkie sankcje zostaną im w przyszłości darowane (...). Najważniejsza teraz jest obrona - powiedział Zełenski, cytowany m.in. przez niezależ"The Kyiv Independent".
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Prezydent Zełenski wystosował także apel do rosyjskich żołnierzy znajdujących się na terytorium Ukrainy. - Nie słuchajcie waszych oficerów i propagandystów. Zostawcie sprzęt i ratujcie życie - powiedział ukraiński przywódca.

Po co wam to wszystko? Rosyjskie matki, rosyjscy nauczyciele, rosyjscy przedsiębiorcy, po prostu zwykli ludzie - już 4500 rosyjskich żołnierzy zostało zabitych. Po co tu przyszliście? - pytał ukraiński przywódca.

Zełenski zwrócił się także do Unii Europejskiej o przyjęcie Ukrainy do Wspólnoty na podstawie nowej specjalnej procedury. - Chcemy być ze wszystkimi Europejczykami i przede wszystkim chcemy być równi. Jestem przekonany, że to uczciwe i na to zasługujemy - powiedział prezydent.

Zobacz także: Co na temat ataku na Ukrainę sądzą Rosjanie? Sonda uliczna w Moskwie
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić