aktualizacja 

"Wyjątkowy prezent od Ziobry". Właśnie dostali pismo od prokuratora

1013

Jakub Kwieciński i Dawid Mycek to para najpopularniejszych gejów w Polsce. W piątą rocznicę ich ślubu Zbigniew Ziobro sprawił im "wyjątkowy prezent". Nasłał na nich prokuratora. Dlaczego?

"Wyjątkowy prezent od Ziobry". Właśnie dostali pismo od prokuratora
Jakub i Dawid otrzymali pismo od prokuratora. (Facebook, Jakub i Dawid)

Ponieważ w Polsce nie ma możliwości zawarcia małżeństwa przez osoby tej samej płci, Jakub i Dawid pobrali się na portugalskiej wyspie Madera w 2017 roku. W piątą rocznicę ślubu para otrzymała... pismo od prokuratora.

W piątą rocznicę naszego ślubu Zbigniew Ziobro sprawił nam wyjątkowy prezent - nasłał na nas prokuratora. Za to, że mimo braku możliwości zawarcia śluby w Polsce, pobraliśmy się za granicą - informuje Jakub i Dawid.

Jak informuje homoseksualna para, w piśmie stwierdzono, że ich "małżeństwo jest nielegalne i, że [prokurator - przyp. red.] nie zgadza się na jego uznanie przez polski sąd".

Czeka nas spotkanie z nim [prokuratorem- przyp. red.] przed Najwyższym Sądem Administracyjnym - informuje Jakub i Dawid.

Jak zapewnia najpopularniejsza polska para gejów, pismo od prokuratora ich nie przestraszyło, a wręcz zmotywowało do działania. Mężczyźni postanowili powołać projekt, który będzie pomagał parom LGBTQ+ wziąć ślub za granicą.

Nie przestraszy nas to jednak. Wręcz przeciwnie - wszelkie przeszkody motywują nas do działania. Dlatego w odpowiedzi na ruch Ziobry, postanowiliśmy powołać do życia projekt NIELEGALNI, który będzie pomagał parom LGBTQ+ wziąć ślub za granicą. Będzie to specjalna platforma pomagająca organizacyjnie, prawnie i finansowo spełniać marzenia o ślubie takim parom jak my. Integralną częścią projektu będzie cykl dokumentalny pt. NIELEGALNI pokazujący drogę wybranych par w ich drodze do upragnionego ślubu - czytamy w poście gejów.

Jakub i Dawid chcą pomagać innym homoseksualnym parom w zalegalizowaniu ich związków.

W odpowiedzi na ataki Ziobry zalejmy zatem jego statystyki tęczowymi małżeństwami! - zapowiada homoseksualne małżeństwo.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Czas na zaciskanie pasa? PiS przed trudnym egzaminem
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić