aktualizacja 

Pokazała cenę czereśni we Włoszech. Ludzie przecierają oczy

355

Cena 260 zł za kilogram czereśni na polskim targu do dziś wywołuje ciarki na plecach wielu Polaków. Pomimo że ich cena znacznie spadła, temat cen jedzenia budzi emocje ze względu na szalejącą inflację, Tym bardziej trudno uwierzyć w to, ile kosztują czereśnie za granicą. Blogerka pokazała, cenę czereśni we Włoszech. Ludzie nie kryją zdziwienia.

Pokazała cenę czereśni we Włoszech. Ludzie przecierają oczy
Pokazała cenę czereśni we Włoszech. Ludzie osłupieli. "Jak za darmo" (Pixabay)

Cena czereśni wciąż budzi kontrowersje. Wszystko przez zdjęcie, które trafiło do sieci na początku maja. Na fotografii zrobionej na targu widać kartkę z napisem: "Czereśnia 260 zł/kg". Od tamtej pory internauci bacznie przyglądają się słynnym owocom z pestkami.

Na szczęście gigantyczna kwota okazała się być chwilowa. Czereśnie kosztowały fortunę, ponieważ w Polsce nie było jeszcze rodzimych owoców. Te z eksportu zawsze będą droższe. Nie zmienia to faktu, że do tej pory czereśnie kosztują całkiem sporo!

Na rynku pojawiły się właśnie pierwsze krajowe owoce. Ile kosztują? Jak podawał serwis Business Insider, za kilogram pierwszych polskich czereśni trzeba zapłacić ok 30 zł. To więcej niż w ubiegłym roku. Wówczas pierwsze czereśnie kosztowały 19 zł.

A jak jest w innych krajach? Blogerka pokazała zdjęcie z Włoch.

Pokazała cenę czereśni we Włoszech. Ludzie osłupieli. "Jak za darmo"

Blogerka pisząca pod nazwą "Krytyka Kulinarna" zaprezentowała internautom zdjęcie z targu we Włoszech. Okazuje się, że mimo płatności w euro, czereśnie wciąż kosztują mniej niż w Polsce.

Cena za kilogram czereśni we włoskim Bari wynosi 3,50 euro. W przeliczeniu jest to ok. 16 zł. Internauci nie kryją zdziwienia. W komentarzach żartowali, ale też żalili się na wysokie ceny "towaru luksusowego".

Kłujesz w oczy bogactwem, u nas w warzywniaku są po 4,50 zł za 10 dag.
Ale to cena za sztukę?
Jestem na urlopie w Izraelu… Tu czereśnie też tańsze niż w PL.
Jak za darmo! Jedz dużo, to wakacje się zwrócą.
Czy przecinek oby na pewno jest w dobrym miejscu?
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Robaki w owocach. Jak uniknąć niespodzianek w czereśniach?
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić