Ziobro pojawi się publicznie? Jednoznaczna deklaracja

93

Poważne problemy zdrowotne ma były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Właśnie one doprowadziły do tego, że musiał się wycofać z polityki. Obecnie skupia się na leczeniu pod okiem specjalistów. Jak zareaguje na wezwanie na stawienie się przed komisją śledczą ds. Pegasusa?

Ziobro pojawi się publicznie? Jednoznaczna deklaracja
Zbigniew Ziobro (Getty Images, Mateusz Wlodarczyk)

Bardzo trudny czas przeżywa aktualnie Zbigniew Ziobro. Pod koniec 2023 roku zdiagnozowano u niego nowotwór krtani. W związku z tym były minister sprawiedliwości jest poddawany chemioterapii. Pojawiła się też konieczność przeprowadzenia trudnej operacji.

Wobec tego Ziobro zniknął z życia publicznego. Totalnie wycofał się z polityki i jest w pełni skupiony na walce o zdrowie.

Tymczasem szefowie komisji śledczych Magdalena Sroka (Trzecia Droga) i Dariusz Joński (Koalicja Obywatelska) chcą go wezwać na przesłuchanie. - Oprócz pana Wąsika wezwiemy na przesłuchanie Jarosława Kaczyńskiego, Beatę Szydło, Mariusza Kamińskiego, Zbigniewa Ziobrę, czy Mateusza Morawieckiego - powiedziała w rozmowie z dziennikiem "Super Express" Magdalena Sroka, szefowa komisji śledczej ds. Pegasusa.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pawłowska powinna objąć mandat? Polacy nie są jednogłośni

Zbigniew Ziobro stanie przed komisją?

Ziobro od dawna nie pojawiał się w przestrzeni publicznej. Niewykluczone jednak, że ten stan ulegnie zmianie. Szerzej w tej sprawie szef gabinetu Ziobry Jan Kanthak wypowiedział się w programie "Wieczorny Express".

Jeśli zdrowie na to pozwoli i będzie chciała tego komisja to oczywiście pan minister się stawi. Myślę, że to byłoby też z korzyścią dla nas, żeby minister opowiedział i zmiażdżył te zarzuty, które są formułowane - zaznaczył.

Ujawnił też, w jakich okolicznościach zdiagnozowany został nowotwór Ziobry. - Mogę się podzielić taką prywatną kwestią, kiedy byłem jeszcze szefem gabinetu Zbigniewa Ziobry, słysząc jego chrypkę, doradzałem mu wówczas przebadać kwestie żołądkowe, bo myślałem, że to od refluksu - spostrzegł, cytowany przez "SE".

Sam mam takie problemy, więc sądziłem, że to tzw. maska refluksowa, która podrażnia struny głosowe. Minister mówił, że to z pewnością alergia od pyłków drzew. Po czym po badaniu gastrologicznym okazało się, że ma nowotwór przełyku - podsumował.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić