Rafał Strzelec
Rafał Strzelec| 

Pawłowicz atakuje ministra sprawiedliwości. "Proszę Polaków przeprosić"

613

Nowi ministrowie jeszcze na dobre nie zdążyli rozgościć się w swoich resortach, a już są przedmiotem ataku ze strony osób związanych z poprzednią władzą. Krystyna Pawłowicz wzięła na celownik Adama Bodnara. Wytknęła mu słowa, jakie szef resortu miał wypowiedzieć jeszcze jako Rzecznik Praw Obywatela.

Pawłowicz atakuje ministra sprawiedliwości. "Proszę Polaków przeprosić"
Krystyna Pawłowicz (PAP, Radek Pietruszka)

Krystyna Pawłowicz nie odpuszcza po zaprzysiężeniu rządu Donalda Tuska. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego postanowiła zaatakować nowego ministra sprawiedliwości Adama Bodnara. Pawłowicz wytknęła mu słowa, jakie miał wypowiedzieć jeszcze jako Rzecznik Praw Obywatelskich.

Bodnar o relacjach polsko-niemieckich

W 2021 roku, jak informuje "Do Rzeczy", odbyła się uroczystość przyznania Adamowi Bodnarowi nagrody Dialogpreis przyznawanej przez Federalny Związek Towarzystw Niemiecko-Polskich. Prawicowy portal zwrócił wówczas uwagę na słowa Bodnara dotyczące relacji polsko-niemieckich.

Ówczesny RPO mówił, że polskie przemiany z 1989 roku zostały zainspirowane przez niemiecką myśl prawniczą. - Na tym opieraliśmy naszą integrację europejską - mówił Bodnar. - Ale to powoduje - po stronie mentora - także szczególną odpowiedzialność. Jak w przypowieści z "Małego Księcia". Jeśli oswoi się zwierzątko, to nie można go później porzucić - kontynuował RPO cytowany przez "Do Rzeczy".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tusk zagrał nieetycznie w expose? Ekspert nie widzi problemu

Bodnar mówił o nadużyciach władzy przez PiS. Jak wówczas zauważał, pojawiła się myśl, by przymknąć na nie oko, bowiem biznes naciskał, by jak najszybciej uruchomić środki z KPO.

Aktualny kryzys w Polsce już teraz oznacza wiele złego dla Polaków, sędziów, prokuratorów, działaczy społecznych. (...). Właśnie ze względu na tragiczne doświadczenia historyczne, właśnie na Niemcach i na Republice Federalnej Niemiec spoczywa szczególna odpowiedzialność za przyszłość Unii Europejskiej – całej Europy, w tym państw na wschód od dawnej Żelaznej Kurtyny. Nie chodzi o krytykę, ale o życzliwe wsparcie tych wszystkich, którym zależy na Polsce demokratycznej, praworządnej i chroniącej prawa człowieka - mówił Bodnar.

"Do Rzeczy" zatytułowało artykuł w taki sposób, by wyszło na to, iż Bodnar nazwał Polaków oswojonymi przez Niemców zwierzętami.

Pawłowicz atakuje Bodnara

Krystyna Pawłowicz nie omieszkała wypomnieć nowemu szefowi resortu sprawiedliwości tamtych słów. Zamieściła post na swoim profilu na X.

Panie Bodnar, za te skandaliczne słowa, którymi oczernił pan nas w Niemczech dotychczas pan Polaków NIE przeprosił ! ZANIM podejmie pan obowiązki POLSKIEGO ministra sprawiedliwości proszę Polaków PRZEPROSIĆ ! Od 2 lat czekamy… Jak panu nie wstyd - czytamy we wpisie Pawłowicz.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Pawłowicz cały czas uważa, że Niemcy dążą do ograniczenia bądź całkowitego zniszczenia polskiej suwerenności.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić