Złe wieści. Rząd przywróci restrykcje?!

434

Niepokojące informacje przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski. Przedstawiciel rządu podał, że w naszym kraju notuje się coraz więcej przypadków koronawirusa. Jednocześnie ogłosił rejestracje na kolejne szczepienia.

Złe wieści. Rząd przywróci restrykcje?!
Adam Niedzielski (PAP, Tomasz Gzell)

Niestety, sytuacja epidemiologiczna w Polsce znów uległa pogorszeniu. - W ostatnich tygodniach mieliśmy do czynienia z przesileniem, które polega na odwróceniu tendencji - przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski na czwartkowej konferencji prasowej poświęconej koronawirusowi.

Zaznaczał też, że w tej chwili przyrosty zakażeń z tygodnia na tydzień sięgają około 20 procent. - Ale liczba zakażeń pozostaje nieduża. Dziennie około 450-500 zakażeń - spostrzegł.

Prowadzimy prace analityczne, które prognozują przebieg kolejnych fal. Apogeum kolejnej fali jest prognozowane na koniec stycznia - mówił przedstawiciel rządu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Krystyna Przybylska o utracie córki

Adam Niedzielski zapewniał, że jego resort ma świadomość "nakładania się kilku chorób" (m.in. koronawirusa i grypy). - Monitorujemy sytuacje w szpitalach, dochodzi do obłożenia na oddziałach pediatrycznych. Ale po to też jest ten briefing, by podkreślić, że mamy narzędzie do skutecznej obrony - kontynuował.

Co ze szczepieniami i stanem zagrożenia epidemicznego?

Niedzielski zachęcał do zaszczepienia się drugą dawką przypominającą i ogłosił, że 12 grudnia ruszą zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 dla najmłodszych dzieci, tj. od 6. miesiąca do 4. roku życia.

Populacja tej grupy wiekowej to blisko 2 mln dzieci. Już od 12 grudnia będzie można zarejestrować się na szczepienie albo poprzez Moje IKP bądź tradycyjnie przez infolinię pod numerem 989 – przypominam, że jest ona czynna codziennie w godzinach od 7 do 20 – albo bezpośrednio, w punkcie szczepień - mówił szef resortu zdrowia.

Oznajmił też, że nie ma planów zniesienia stanu epidemiologicznego. Nie ma też sygnałów, by rząd myślał o wdrożeniu ograniczeń w obliczu rosnącej liczby zakażeń.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić