Angelika Karpińska| 
aktualizacja 

Złodzieje kradli... śmietniki. Sceny jak z "Gangu Olsena"

3

W ręce policjantów wpadli mężczyźni, którzy kradli kontenery na śmieci, a następnie nimi handlowali. Ich przestępczy proceder odbywał się w Warszawie i okolicach i trwał przez kilka miesięcy.

Złodzieje kradli... śmietniki. Sceny jak z "Gangu Olsena"
Kontenery odzyskane przez policjantów (Policja)

Na początku grudnia policjanci z Nadarzyna zatrzymali w Warszawie dwóch mężczyzn, podejrzanych o liczne kradzieże kontenerów na odpady. W ich ręce wpadł również trzeci mężczyzna z powiatu pruszkowskiego, który za pośrednictwem internetu sprzedawał skradzione kontenery.

Proceder trwał od kilku miesięcy. Sprawcy przewozili skradzione śmietniki do pasera kilkoma wynajmowanymi samochodami dostawczymi. Policjanci odzyskali łącznie 28 kontenerów, których właścicielami było kilka firm.

Kradli kontenery na śmieci. Usłyszeli zarzuty

21-letni mieszkaniec Warszawy usłyszał 41 zarzutów kradzieży. Jego 43-letniemu wspólnikowi postawiono 19 zarzutów. 39-letni mieszkaniec powiatu pruszkowskiego usłyszał natomiast zarzut paserstwa.

Każdy z mężczyzn przyznał się do zarzucanych czynów. Odzyskane przez policjantów kontenery na odpady już zostały zwrócone właścicielom. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Taka sama kara grozi również za paserstwo - informuje asp. Marta Słomińska z KPP w Pruszkowie.

Zobacz także: Orlen przejmuje Polska Press. Komentarz rzecznika rządu Piotra Müllera

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić